Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2014, 18:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Konsolowa premiera The Elder Scrolls Online przesunięta o pół roku

Bethesda ogłosiła, że zdecydowała się przesunąć konsolową premierę MMO The Elder Scrolls Online. Debiut gry planowany był na czerwiec, ale nastąpi najprawdopodobniej dopiero pół roku później. Producenci podali również szczegóły specjalnej oferty promocyjnej dla właścicieli pecetowej edycji gry, którzy chcieliby kupić także jej konsolową wersję.

Pecetowa edycja gry spotkała się z mieszanymi recenzjami i opiniami graczy

Od pecetowej premiery MMO The Elder Scrolls Online minął już nieco ponad miesiąc. Zgodnie z ogłoszonymi planami, w czerwcu do sklepów powinny trafić również wersje gry na Xboksa One i PlayStation 4. Tak się jednak nie stanie. Bethesda oraz zespół ze studia ZeniMax Online ogłosiły wspólnie, we wpisie na oficjalnej stronie The Elder Scrolls Online, że zdecydowały się przesunąć debiut obu konsolowych edycji tytułu aż o pół roku.

Deweloperzy stwierdzili, że prace nad portami postępowały dość szybko, ale twórcy napotkali na pewne istotne problemy, specyficzne dla platform Sony i Microsoftu. Ich rozwiązanie oraz integracja gry z infrastrukturą sieciową obu konsol okazała się znacznie bardziej skomplikowana i czasochłonna niż przypuszczano. W obliczu zbliżającego się czerwcowego deadline'u autorzy postanowili, że potrzebują jeszcze co najmniej sześć miesięcy, by dostarczyć graczom odpowiedniej jakości produkt. Na razie nie wiadomo czy konsolowe porty będą zawierać wszystkie nowości, które w najbliższych miesiącach zostaną wprowadzone do The Elder Scrolls Online na PC.

W ramach rekompensaty dla graczy oczekujących na debiut portów na konsolach, Bethesda przygotowała wraz z Microsoftem i Sony specjalną ofertę promocyjną. Posiadacze pecetowego The Elder Scrolls Online, którzy do końca czerwca aktywują swoje konta, będą mogli zakupić cyfrową wersję tytułu na konsolach za 20 dolarów (ok. 60 zł). Edycja ta standardowo zawierać będzie 30-dniowy darmowy okres próbnej zabawy. Twórcy przygotują też narzędzia pozwalające na transfer postaci z wersji PC na konsole.

  1. Recenzja gry The Elder Scrolls Online – ani to Skyrim, ani świetne MMO
  2. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls Online