Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2023, 19:22

Koniec PS Plus Collection, Sony przestanie oferować 20 hitów z PS4 na PS5 w PS Plus Essential

PlayStation Plus Collection niedługo przejdzie do historii. Usługa, w ramach której abonenci PS Plus Essential mogli odebrać 20 gier z PS4 na PS5, zostanie wygaszona wiosną.

Źródło fot. Sony
i

Pamiętacie PlayStation Plus Collection? Usługa ta była pierwszą próbą odpowiedzi Sony na Xbox Game Pass. Wystartowała ona w dniu premiery PS5, a w jej ramach posiadacze tej konsoli płacący za abonament PS Plus mieli dostęp do wybranych tytułów z PlayStation 4. Jak się okazuje, oferta ta zostanie wygaszona 9 maja tego roku.

Osoby zainteresowane grami wchodzącymi w skład PlayStation Plus Collection mogą odebrać je do momentu zamknięcia usługi. Jeśli to zrobicie, będziecie mieć dostęp do tych produkcji również po jej wyłączeniu. Oczywiście, aby w nie grać, nadal będzie potrzebny abonament PS Plus.

Dla przypomnienia: PS Plus Collection gwarantowało dostęp do 20 najważniejszych tytułów wydanych na PlayStation 4. Wśród nich znajdziecie takie produkcje jak Fallout 4, Ratchet and Clank, Persona 5, Days Gone i Bloodborne. Pełną listę pozycji zobaczycie tutaj.

Decyzja ta nie powinna specjalnie szokować. W czerwcu ubiegłego roku wystartowała bowiem odświeżona wersja abonamentu PS Plus. Usługa podzieliła się na trzy różne warianty – Essential, Extra i Premium. Opłacając dwa wyższe progi, otrzymujecie dostęp do katalogu kilkuset najpopularniejszych gier wydanych na PS4 i PS5.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej