Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2022, 14:49

PS Plus z trzema nowymi wariantami cenowymi; polscy gracze poszkodowani

Sony ogłosiło zmiany, które wejdą do abonamentu PS Plus. Dostaniemy trzy warianty subskrypcji – każdy z inną ceną. Ostatni, oferujący wsteczną kompatybilność z PS1, PS2, PS3 i PSP, może jednak nie być korzystny dla polskich graczy.

Plotki się potwierdziły – Sony ogłosiło zmiany w abonamencie PS Plus, mające sprawić, że stanie on w szranki z usługą PC/Xbox Game Pass od Microsoftu. Doniesienia branżowych informatorów mówiły o nowych nazwach: roboczej Project Spartacus i rzekomo właściwej PlayStation Infinite. Ostatecznie Sony postanowiło zostać przy PlayStation Plus i wprowadzić trzy poziomy subskrypcji.

Nowy plan wejdzie w życie z początkiem czerwca 2022 roku.

Abonament PS Plus kupisz tutaj

PlayStation Plus Essential

Pierwszy z poziomów zaoferuje dokładnie to samo, co zyskuje się obecnie przy zakupie PS Plusa, czyli dwie gry do pobrania w miesiącu, specjalne zniżki w PS Store, możliwość przechowywania „sejwów” w chmurze oraz grania w sieci.

Nie zmieni się również cena. 30-dniowy dostęp do PlayStation Plus Essential będzie kosztował 8,99 euro / 37 zł, czyli tyle, ile obecnie miesiąc abonamentu PS Plus.

PlayStation Plus Extra

Drugi poziom subskrypcji zaoferuje wszystko to, co pierwszy, a do tego dostęp do biblioteki około 400 najpopularniejszych gier wydanych na PS4 i PS5. Znajdą się w niej zarówno tytuły od deweloperów z rodziny PlayStation Studios, jak i od firm zewnętrznych. Co istotne, wszystkie te produkcje będzie można pobrać na dysk.

Wraz ze startem nowej wersji abonamentu PS Plus mają być dostępne gry takie jak: Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 i Returnal.

Cena? 13,99 euro, czyli około 65 zł za miesiąc.

PlayStation Plus Premium

Jeśli chodzi o ostatni wariant subskrypcji, to gracze z Polski będą nieco poszkodowani. Zaoferuje on bowiem wszystko to, co opisałem powyżej, oraz kolejnych 340 gier – z PS1, PS2, PS3 i PSP. Haczyk tkwi w tym, że przynajmniej część z nich – w tym wszystkie produkcje z PlayStation 3 – ma być dostępna na PS4, PS5 i PC jedynie poprzez streaming. Innymi słowy, z pełnej oferty skorzystają tylko osoby mieszkające w krajach, w których dostępna jest obecnie usługa PS Now. Polscy gracze raczej sobie nie pograją – przynajmniej na razie.

Warto tu zaznaczyć, iż odpowiednia gwiazdka nie widnieje przy grach z PS3. Najprawdopodobniej jest to błąd, choć istnieje cień nadziei, że gry z konsoli siódmej generacji jednak będą dostępne w naszym kraju.

Najwyższy wariant abonamentu Sony ma kosztować 16,99 euro za miesiąc, czyli około 80 zł. Jako że część jego funkcji na razie nie będzie działała w Polsce, powyższa cena zostanie odpowiednio dostowana.

Na koniec warto dodać, że Sony planuje umożliwić granie w chmurze w krajach, w których nie jest ono na razie dostępne. Kiedy? Tego, niestety, nie wiemy. Pozostaje czekać na ogłoszenie nowych informacji.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej