Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2020, 13:13

Koniec Ku Klux Klanu w Red Dead Online

Studio Rockstar Games wprowadziło zmiany do Red Dead Online, które uniemożliwiają cheaterom i moderom przywoływanie modeli postaci należących do Ku Klux Klanu.

Koniec Ku Klux Klanu w Red Dead Online - ilustracja #1
Ku Klux Klan standardowo pojawia się tylko w kampanii, ale gracze znaleźli sposób na przywoływanie tych modeli w Red Dead Online.

Studio Rockstar Games zablokowało możliwość przywoływania członków Ku Klux Klanu w Red Dead Online, czyli module sieciowym gry Red Dead Redemption 2. Postacie tego typu wprowadzane były do multiplayera za pomocą cheatów i modów.

Standardowo KKK nie pojawia się w Red Dead Online. Grupa ta obecna jest jednak w kampanii RDR2. Za pomocą modyfikacji gracze są w stanie generować w multiplayerze praktycznie wszystkie elementy z trybu solo. Część użytkowników skorzystała z tych narzędzi do przywoływania ubranych w białe kaptury rasistów. W ostatnich tygodniach wiele osób donosiło, że w module sieciowym ich bohaterowie są atakowani przez grupy Ku Klux Klanu, kierowane zarówno przez sztuczną inteligencję, jak i innych graczy.

Rockstar Games zazwyczaj mocno ociężale reaguje na problemy w swoich grach, ale tym razem było inaczej i studio szybko wprowadziło zmiany, które w praktyce uniemożliwiają przywoływanie członków KKK. Zostało to zrobione w ciekawy sposób. Gra najpierw wykrywa, czy jesteśmy w trybie multiplayer, a potem monitoruje zdarzenia powodujące generowanie obiektów i postaci. Jeśli przywołany zostanie jeden z modeli z białym kapturem, to zostaje od razu skasowany. W ten sposób autorzy mogą uniknąć problemów z singleplayerem oraz nie ograniczać mniej kontrowersyjnej kreatywności użytkowników.

Nie brakuje osób, które uważają, że są ważniejsze rzeczy, którym deweloperzy powinni poświęcić uwagę, jak np. wprowadzenie zamkniętego lobby (co mocno pomogłyby ze wszystkimi cheatami) czy poprawa ogólnego stanu technicznego Red Dead Online. Trudno jednak mieć pretensje o priorytety Rockstar Games. Szalejące po serwerach bandy KKK mogłyby stać się PR-owym koszmarem dla studia, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne protesty związane z ruchem Black Lives Matter. Studio na początku czerwca wyłączyło zresztą na dwie godziny serwery swoich gier, aby uczcić pamięć zamordowanego George’a Floyda, więc zespół jest wrażliwy na tego typu kwestie.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
  4. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
  5. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2