Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2020, 13:43

Gry komputerowe mogą stać się lekturami szkolnymi w Polsce

Radio Kraków donosi, że premier Mateusz Morawiecki zamierza odwiedzić siedzibę polskiego 11 bit studios. Celem wizyty ma być rozmowa dotycząca włączenia jednej z produkcji studia do listy nieobowiązkowych lektur szkolnych.

Gry komputerowe mogą stać się lekturami szkolnymi w Polsce - ilustracja #1
This War of Mine może stać się nieobowiązkową lekturą szkolną.

Radio Kraków donosi, że premier Mateusz Morawiecki w ten czwartek odwiedzi siedzibę polskiego 11 bit studios (twórców m.in. Frostpunka). Celem wizyty ma być rozmowa dotycząca włączenia gry This War of Mine do listy nieobowiązkowych lektur szkolnych. Od roku szkolnego 2020/21 tytuł ten miałby być udostępniony bezpłatnie każdej szkole średniej w kraju (wyłącznie dla roczników 2002 i starszych). Należy mieć jednak na uwadze, że informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Wydane w 2014 roku This War of Mine faktycznie wydaje się być produkcją nadającą się do wpisania na listę lektur nieobowiązkowych. W dziele tym poznajemy inspirowaną autentycznymi wydarzeniami historię cywilów walczących o przetrwanie podczas współczesnej wojny. Produkcja wymusza na odbiorcy podejmowanie skrajnych decyzji, mających wpływ na losy całej grupy.

W grze poruszona zostaje naprawdę ciężka tematyka, a This War of Mine dałoby możliwość nauczycielom w przystępniejszy sposób przekazać ją uczniom. Dobrze wiemy, że obecne pokolenie zdecydowanie chętniej sięgnie po grę komputerową niż książkę, tym bardziej w ramach szkolnej lekcji. Na razie nie wiadomo, czy jakiekolwiek inne produkcje mogą również stać się lekturami szkolnymi.