Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 czerwca 2017, 14:05

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Koncert muzyki z serii HoM&M we Wrocławiu

Już niedługo fanów dobrej muzyki ilustracyjnej czeka nie lada wydarzenie. Pod koniec października odbędzie się The Symphony of Heroes – koncert poświęcony muzyce z gry Heroes of Might and Magic.

27 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu będzie miała miejsce światowa premiera koncertu z muzyką autorstwa Paula Anthony’ego Romero, stworzonej na potrzeby serii gier wideo Heroes of Might and Magic. Na scenie wystąpią artyści Orkiestry Narodowego Forum Muzyki (liczący osiemdziesiąt osób zespół muzyków) oraz Romero we własnej osobie. Za przygotowanie repertuaru odpowiedzialny jest Jan Sanejko – zdobywca między innymi nagrody im. Zygmunta Mycielskiego oraz laureat w konkursie FMF Young Talent Award.

Repertuar składać się będzie z trzech cykli utworów instrumentalnych. Pierwszym z nich będzie suita na podstawie II części Heroes of Might and Magic. Drugi etap poświęcony zostanie muzyce z trzeciej odsłony gry, cieszącej się chyba największym uznaniem wśród fanów. Trzeci i ostatni cykl to wybrane utwory z Heroes of Might and Magic IV. Muzyka będzie wykonywana w całości w wersji akustycznej, bez użycia mikrofonów czy wzmacniaczy elektrycznych. Po głównym spektaklu będzie można posłuchać na żywo recitalu fortepianowego samego Paula Anthony’ego Romero. Po występie fani otrzymają też możliwość spotkania się i porozmawiania z samym mistrzem.

Koncert The Symphony of Heroes organizowany jest przez serwis Gamemusic, na którego stronie możecie również nabyć bilety na wydarzenie. Ich cena, w zależności od wybranego miejsca, waha się od 69 złotych do nawet 239 złotych. Najdroższa wejściówka zapewnia, prócz możliwości wysłuchania koncertu, udział w kameralnym występie fortepianowym Paula Anthony’ego Romero.