Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 10:18

Konami nadal będzie tworzyć gry; ogromne zamieszanie po komunikacie

Krótki komunikat Konami o restrukturyzacji wywołał burzę w Internecie. Japońska firma nadal będzie tworzyć gry, a informacje o zamknięciu studiów zostały szybko zdementowane.

W SKRÓCIE:
  1. Konami ogłosiło restrukturyzację zespołów deweloperskich.
  2. Krótko po ogłoszeniu gracze uznali, że oznacza to zaprzestanie tworzenia gier.
  3. Z tego powodu japońska firma wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła tym informacjom.

Wbrew temu, o czym wczoraj pisało pół internetu, Konami nie zamyka działu zajmującego się grami wideo. Ogłoszona w raporcie dla inwestorów restrukturyzacja wewnętrznych zespołów deweloperskich spowodowała sporo zamieszania w branży.

Od pewnego czasu japońscy deweloperzy przechodzą restrukturyzacje, by nie pozostać w tyle za ciągle zmieniającym się rynkiem gier. Doskonałym przykładem są tutaj zarówno Square Enix, jak i SEGA. Obie firmy postanowiły scentralizować zespoły deweloperskie i z kilkunastu mniejszych oddziałów stworzyć kilka większych, by mogły ze sobą lepiej współpracować.

Konami jest kolejną firmą z Japonii, która zdecydowała się na ten krok. Ogłoszono to jednak w komunikacie do inwestorów, przez co większość graczy uznała ten ruch za likwidację studiów deweloperskich. W sieci zawrzało, co wymusiło wypuszczenie oświadczenia, w którym zaznaczono, że chodzi jednak o restrukturyzację.

Oczywiście taka reakcja społeczności nie wzięła się z niczego. Od kilku lat Konami jest cieniem wydawcy, który wydawał hit za hitem. Aktualnie priorytetem japońskiej firmy są maszyny pachinko i gry mobilne. Klasyczne gry na konsole i PC zostały znacząco zmarginalizowane. Sądząc po planowanych ruchach, nieprędko to się zmieni.

  1. Oficjalna strona internetowa Konami