Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 10:46

Skul: The Hero Slayer to nowy minihit Steama

Platformówka Skul: The Hero Slayer stała się jednym z pierwszych niespodziewanych przebojów tego roku na Steamie. W ciagu czterech dni od premiery pełnej wersji sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy gry. Produkcja jest także wysoko oceniana przez graczy.

Studio SouthPAW Games ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż gry Skul: The Hero Slayer przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy od momentu premiery pełnej wersji 21 stycznia tego roku.

Co ważne, nie są to pełne wyniki tej produkcji, gdyż nie obejmują one egzemplarzy zakupionych, kiedy tytuł sprzedawany był w Early Access (od lutego 2020 r.). Nie wiemy, ile wynosi łączna sprzedaż Skul: The Hero Slayer.

Gra była dziewiątym największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie. Jest to tym bardziej imponujące, że jest to produkcja stosunkowo tania, a zestawienie tworzone jest według przychodów, a nie liczby sprzedanych egzemplarzy

Skul: The Hero Slayer dostępny jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Obecnie można go kupić za 57,59 zł i jest to cena promocyjna, obniżona o 20% z okazji premiery. Po 4 lutego zostanie podniesiona do 71,99 zł.

Skul: The Hero Slayer to nowy minihit Steama - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Gra nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale zbiera również bardzo dobre opinie wśród graczy. Na Steamie ma już ponad 10 tysięcy recenzji użytkowników i aż 93% z nich jest pozytywnych. Osiąga także dobre wyniki aktywności. W minioną niedzielę, w najgorętszym momencie dnia w produkcję bawiło się ponad 18 tys. osób jednocześnie.

Premiera pełnej wersji wzbudziła także spore zainteresowanie w serwisie Twitch. W dniu debiutu wersji 1.0 transmisje z gry oglądało tam 29 tys. osób jednocześnie, a w minioną niedzielę - ponad 42 tys.

Obecnie Skul: The Hero Slayer dostępny jest wyłącznie na PC, ale twórcy pracują także nad wersjami na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch. Wersje konsolowe mają ukazać się wkrótce, ale na razie twórcy nie są gotowi podać dokładnego terminu premiery.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Skul: The Hero Slayer na Steamie