Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2015, 09:44

autor: Luc

Kolejny rekord Steam - z platformy korzystało jednocześnie ponad 11,5 miliona graczy

Platforma Steam wciąż znajduje się na fali wznoszącej. Twór firmy Valve niedawno pobił kolejny rekord i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Platforma Steam nieustannie się rozwija. - Kolejny rekord Steam - z platformy korzystało jednocześnie ponad 11,5 miliona graczy - wiadomość - 2015-10-26
Platforma Steam nieustannie się rozwija.

W niekończącej się debacie „konsole czy pecety”, zwolennicy tej pierwszej opcji stale przywołują (słusznie zresztą) rosnące słupki sprzedażowe wersji gier wydawanych na sprzęty od Sony, Microsoftu czy Nintendo. Gracze wierni opcji komputerowej nie są w tym pojedynku jednak bez szans, a ich koronnym argumentem niemal zawsze jest ogromne zainteresowanie platformą Steam. Twór firmy Valve, pozwalający na kupowanie oraz ogrywanie cyfrowych tytułów, powstał w roku 2003 i od tamtej pory regularnie się rozrasta. Niedawno informowaliśmy Was, że w sierpniu zakupiono tam ponad 60 milionów gier, a teraz platforma pobiła kolejny rekord – w tym samym momencie na swoich kontach zalogowanych było dokładnie 11 625 415 użytkowników. Poprzedni najwyższy rezultat – zmierzony w czerwcu tego roku – wynosił 10 052 802 graczy.

Na fantastyczny wyniki Steam złożyło się oczywiście wiele ogrywanych tytułów, ale czołówka od zawsze wygląda niezmiennie. Tym razem na pierwszym miejscu znalazła się w szczytowym okresie Dota 2 (894 569 użytkowników), dalej uplasowały się zaś Counter Strike: Global Offensive (670 081 użytkowników) oraz Team Fortress 2 (83 863 użytkowników). Co ciekawe, tuż za podium uplasowała się stosunkowo świeża pozycja – wciąż znajdujące się w fazie wczesnego dostępu ARK: Survival Evolved (61 297 użytkowników). Niezły wynik zanotowało także debiutujące w ostatnim czasie Warhammer: The End Times – Vermintide (24 534 użytkowników). Najstarszą produkcją, która przebiła w zestawieniu pułap 10 tysięcy użytkowników jest Counter Strike: Source – gra wydana w roku 2005.

Firma Valve niedługo wyda na rynek także i kilka produktów z kategorii „hardware” – Steam Link pozwalający na strumieniowanie obrazu z PC na telewizor oraz wyczekiwany Steam Controller. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 10 listopada 2015 roku, czyli dokładnie wtedy, gdy do sprzedaży trafią tak zwane Steam Machines – gotowe komputery do gier, tworzone przez wybranych producentów.