Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 14:25

autor: Kono

Kolejne plotki o tajemniczym projekcie twórców Heavy Rain. Infraworld wskrzeszony?

W sieci opublikowano kolejne spekulacje na temat nowego projektu, który Francuzi ze studia Quantic Dream mają zaprezentować na targach E3. Nieoczekiwanie pojawiła się nazwa projektu Infraworld, który został anulowany sześć lat temu.

Kolejne plotki o tajemniczym projekcie twórców Heavy Rain. Infraworld wskrzeszony? - ilustracja #1
Fragment z prezentacji dema technologicznego o nazwie Kara

Po niedawnych doniesieniach dotyczących prezentacji nowej gry twórców Heavy Rain na targach E3, atmosfera wokół tego szanowanego studia została znacznie podgrzana. Wczoraj do pieca dorzucił serwis Kotaku, publikując artykuł zbierający dotychczasowe doniesienia i wskazujący projekt Infraworld jako asa w rękawie producentów z zespołu Quantic Dream.

Jedną z pierwszych poszlak dotyczących nowych projektów studia Davida Cage’a była wiadomość, która pojawiła się w serwisie LinkedIn, wymieniająca gry Fiv5 oraz Infraworld (niestety wzmianki o tych dwóch produkcjach zdążyły już zniknąć). Najbardziej elektryzujący jest oczywiście ten drugi tytuł, gdyż w 2006 roku Quantic Dream anulowało projekt o tej samej nazwie. Wtedy koncepcja produktu nie znalazła uznania w oczach potencjalnych wydawców. Do pewnego tajemniczego projektu odwołują się też informacje na stronie francuskiej aktorki Priscilli Liaud. W swoim sieciowym CV Liaud wyszczególniła grę autorstwa Quantic Dream, która miałaby się ukazać w przyszłym roku.

Interesujące informacje wypłynęły też z Biura Patentów i Znaków Towarowych USA (PTO), które to poprosiło Quantic Dream o doprecyzowanie opisu Infraworld. W związku z tym, zespół deweloperski zamienił frazę „sieciowe usługi związane z grami” na nieco dłuższe objaśnienie, mówiące m.in. o oferowaniu gier i usług z nimi związanych za pomocą sieci. Mamy więc podstawy do przypuszczeń, że projekt Infraworld skorzysta z dobrodziejstw Internetu.

Aktualnie jednak pozostajemy w sferze plotek i domysłów. Nie możemy mieć pewności, czy rzeczywiście Quantic Dream pokaże Infraworld, czy może prezentacja studia będzie mieć związek z demem technologicznym o nazwie Kara, które mieliśmy okazję zobaczyć w czasie imprezy Game Developers Conference 2012. Mamy jednak nadzieję, że wszystkiego dowiemy się już w przyszły poniedziałek, w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3.