Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 maja 2012, 15:41

autor: Aver

Film prezentujący możliwości studia SoInteractive potwierdza dobrą kondycję polskiego sektora motion capture

Studio SoInteractive, zajmujące się produkcją animacji i zdjęć do filmów i gier, umieściło w sieci interesującą prezentację wybranych pozycji ze swego portfolio. Film potwierdza znakomitą kondycję polskich firm specjalizujących się w tej branży.

Wczoraj w sieci pojawił się bardzo interesujący filmik, prezentujący osiągnięcia krakowskiego studia SoInteractive, zajmującego się techniką motion capture i tworzeniem animowanych zasobów do gier oraz filmów. Ukazuje on sceny z wybranych projektów, w których firma brała udział, m.in. gier Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Dead Island, Call of Juarez: The Cartel, czy też animacji przygotowanych dla celów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Widząc dobrą kondycję polskiego sektora motion capture, nie dziwi fakt, że obie firmy były obecne podczas zeszłotygodniowego Europejskiego Festiwalu Gier w Krakowie. Podczas pierwszego dnia swój pokaz dotyczący techniki tworzenia animacji w grach miała firma SoInteractive. Natomiast w piątek Tomasz Kowalczyk ze studia Alvernia przedstawił uczestnikom konferencji proces tworzenia elementów „mocapu”.

Nie bez przyczyny wymieniamy obie te firmy razem. Mają one swoje siedziby w Krakowie, gdzie władze samorządowe promują ideę uczynienia z regionu europejskiej doliny gier i zapowiadają duże nakłady inwestycyjne na ten cel w latach 2014-2020 (zgodnie z informacjami podanymi podczas festiwalu „Digital Dragons”).