Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2012, 09:30

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Twórcy gry Heavy Rain zaprezentują nowy tytuł podczas targów E3?

W Internecie pojawiły się pogłoski na temat studia Quantic Dream. Wynika z nich, że Francuzi ujawnią nowy projekt w trakcie przyszłotygodniowej konferencji Sony na targach E3.

Jak dowiedział się nieoficjalnie serwis CVG, David Cage zamierza zaprezentować najnowszą produkcję studia Quantic Dream podczas odbywających się w przyszłym tygodniu targów E3. Według zapowiedzi, miałoby do tego dojść w trakcie konferencji Sony, ale japoński koncern odmawia komentarza w tej sprawie.

Twórcy gry Heavy Rain zaprezentują nowy tytuł podczas targów E3? - ilustracja #1
Screen z gry Heavy Rain

Studio Quantic Dream ma na swoim koncie takie tytuły jak Fahrenheit czy Heavy Rain. Na początku marca Francuzi zaprezentowali kilkuminutowy materiał wideo Kara, ukazujący najnowszą technologię służącą między innymi do jak najwierniejszego odwzorowania ludzkich postaci. Choć twórcy zapewniali, że klip nie stanowi fragmentu żadnej gry, to część osób spekuluje, że nowa propozycja paryskiego studia będzie utrzymana w klimatach science-fiction.

To nie jedyna dobra wiadomość dla miłośników produkcji studia Quantic Dream. Jeden ze starszych deweloperów, będący źródłem serwisu CVG, twierdzi, że Francuzi pracują obecnie nad dwoma niezależnymi projektami. Niestety, nie udało się ustalić, czy oba zostaną przygotowane na konsolę PlayStation 3. Wydaje się to być jednak całkiem możliwe, biorąc pod uwagę niedawną wypowiedź Cage’a, że chciałby tworzyć tytuły na to urządzenie przez najbliższe pięć lat. W związku z renomą, jaką cieszy się studio Quantic Dream, wydaje się mało prawdopodobne, aby firma Sony zerwała tę współpracę.

Serwis CVG postanowił zwrócić się do japońskiego koncernu w celu potwierdzenia najnowszych pogłosek. W odpowiedzi przedstawiciel firmy odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej kwestii. Wygląda na to, że wszystkiego dowiemy się dopiero w przyszły poniedziałek, w trakcie konferencji na targach E3.