Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2012, 14:31

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Kolejne gry koncernu THQ w planach wydawniczych Cenegi

W planach wydawniczych spółki Cenega Poland znalazły się kolejne gry koncernu THQ. Dystrybutor wypuści na naszym rynku m.in. Metro Last Light, South Park: The Stick of Truth oraz Company of Heroes 2.

Kolejne gry koncernu THQ w planach wydawniczych Cenegi - ilustracja #1
Logo Cenegi najprawdopodobniej na stałe zagości na pudełkach z grami koncernu THQ wydawanymi w Polsce.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wydawana przez koncern THQ gra Darksiders II ukaże się na polskim rynku staraniem firmy Cenega Poland. Miała to być zapowiedź dłuższej współpracy. Teraz mamy już pewność, że amerykański wydawca na stałe związał się z rodzimym dystrybutorem. Jakie będzie to miało konsekwencja dla polskich graczy?

Od wielu lat gry sygnowane logiem THQ figurowały wyłącznie w ofercie CD Projektu. Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski wskazujące na to, że drogi obu firm rozeszły się. Wiadomość o tym, że Darksiders II znajdzie się w portfolio Cenegi była tego wyraźną sygnałem. Pewność zyskaliśmy przeglądając materiały prasowe, jakie warszawska spółka udostępniła w związku z przygotowaniami do udziału w gamescomie.

Kolejne gry koncernu THQ w planach wydawniczych Cenegi - ilustracja #2
Metro: Last Light w polskiej wersji językowej na wszystkich platformach? To całkiem możliwe.

Wynika z nich, że Cenega wypuści na naszym rynku także inne gry wydawane przez THQ, w tym Metro: Last Light, South Park: The Stick of Truth oraz Company of Heroes 2. Dystrybutor ostatnio wyraźnie forsuje polskie wersje językowe na wszystkich platformach sprzętowych, dlatego wydaje się, że podobnie będzie ze wspomnianymi tytułami. Więcej informacji o współpracy z amerykańskim koncernem spodziewamy się usłyszeć w trakcie przyszłotygodniowych targów gamescom w Kolonii.

Kolejne gry koncernu THQ w planach wydawniczych Cenegi - ilustracja #3Poszło o konsolowego Wiedźmina?

Rzecz jasna nie znamy przyczyn z powodu których współpraca pomiędzy THQ i największym polskim dystrybutorem gier – firmą CD Projekt dobiegła końca. Warto jednak wspomnieć, że amerykański koncern z pewnością nie był zachwycony, gdy okazało się, że nie może wydać xboksowej wersji Wiedźmina 2. Grupa CD Projekt, jako producent gry, zmuszona została zapłacić 800 tys. dolarów odszkodowania na rzecz THQ.

Skany stron z katalogu promocyjnego firmy Cenega Poland na targi gamescom 2012