Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 14:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer

Studio Guerrilla Games udostępniło oficjalne informacje na temat map i trybów multiplayer dostępnych w grze Killzone Najemnik na PlayStation Vita. Tytuł zaoferuje trzy różne opcje rozgrywki i sześć lokacji.

Na oficjalnej stronie internetowej serii Killzone pojawiły się szczegółowe informacje na temat rozgrywek sieciowych w grze Killzone Najemnik. Poznaliśmy opis trzech trybów multiplayer oraz sześciu map, jakie znajdą się w nadchodzącej produkcji studia Guerrilla Games.

Shoreline - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Shoreline

Ogólne informacje na temat multiplayera ujawniono już kilka miesięcy temu. Ostatnio poznaliśmy nawet tryby rozgrywki, tyle że nie znaliśmy jeszcze ostatecznych nazw żadnego z nich. Mercenary Warfare to klasyczny Deathmatch, w którym o zwycięstwie decyduje liczba zabójstw. Guerrilla Warfare to odpowiednik Drużynowego Deathmatcha, a więc dwa zespoły walczą ze sobą na jednej mapie o jak najwyższy wynik punktowy. Warzone też jest doskonale znany fanom serii – dwie strony konfliktu biorą udział w pięciu różnych misjach. Wygrywa ta drużyna, która poradzi sobie lepiej w większości z nich.

Fanów sieciowych zmagań bardziej powinno zaciekawić ujawnienie sześciu map, na jakich graczom przyjdzie toczyć boje. Pierwszą z nich jest Shoreline, czyli wioska rybacka ulokowana przy stromych klifach, na których szczycie zdaje się znajdować dzielnica przemysłowa. Marketplace to, jak sama nazwa wskazuje, dość rozbudowany rynek, pełen bocznych uliczek i ciasnych zaułków, sprzyjających walce na bliski dystans.

Marketplace - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Marketplace

Na mapie Zenith w oczy rzuca się wielkie Działo Łukowe, które od czasu do czasu wystrzeli pociski w stronę latających maszyn. Akcja będzie dziać się na różnych poziomach – w przemieszczaniu pomiędzy nimi pomogą liczne windy. Refinery to rafineria, na której surowy Petruzyt jest przetwarzany na paliwo. W tej lokacji nie zabraknie zarówno walki na bliski dystans, jak i ostrzeliwania się na odległość w miejscach do tego przeznaczonych.

Skyline rozgrywa się na vektańskiej Sali Sprawiedliwości, zniszczonej w trakcie inwazji Helghastów. Liczne dziury w tym budynku pozwolą na przemieszczanie się skrótami z jednego piętra na drugie. Wreszcie na mapie Inlet trafimy w okolice Rzeki Korynt. Jest to prawdziwe epicentrum inwazji żołnierzy ISA na planetę Helghan. Chociaż akcja dzieje się m.in. na plaży, to znalazł się tu także częściowo zniszczony most, na którym postacie są wystawione na ostrzał.

Zenith - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Zenith

Killzone Najemnik to kolejna odsłona znanego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, ale pierwsza przygotowywana wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli PlayStation Vita. Poza omawianym trybem multiplayer znajdziemy tu również kampanię dla jednego gracza.Tym razem wcielimy się w tytułowego najemnika, Arrana Dannera, który zwiedzi wiele miejsc znanych z trylogii Killzone. Główny bohater jest byłym żołnierzem frakcji UCA, przyjmującym bez żadnych skrupułów płatne kontrakty nie tylko od ISA, ale także samych Helghastów. Premiera gry w Europie odbędzie się 4 września. W naszym kraju możemy spodziewać się pełnej polskiej wersji językowej.

Refinery - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Refinery
Skyline - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Skyline
Inlet - Killzone Najemnik - omówienie map i trybów multiplayer - wiadomość - 2013-06-06
Inlet