Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 11:35

autor: Sarge

Killzone Najemnik - kampania na 7-9 godzin, multiplayer i nowe screeny

Serwis Destructoid przekazał sporo nowych informacji na temat gry Killzone Najemnik. Ujawniono m.in. przewidywaną długość kampanii dla jednego gracza oraz nowe informacje na temat trybu multiplayer i sterowania. Oprócz tego w sieci pojawiło się kilka nowych screenów.

W sieci pojawiło się sporo nowych screenów z gry Killzone Najemnik, która zmierza ekskluzywnie na PlayStation Vita. Serwis Destructoid opublikował też zapowiedź tego tytułu, będącą źródłem kilku nieznanych dotąd szczegółów.

Killzone Najemnik ma szansę stać się jedną z ciekawszych gier na PlayStation Vita - Killzone Najemnik - kampania na 7-9 godzin, multiplayer i nowe screeny - wiadomość - 2013-05-21
Killzone Najemnik ma szansę stać się jedną z ciekawszych gier na PlayStation Vita

Przede wszystkim warto wspomnieć o kampanii dla jednego gracza, której przejście według twórców ma zająć przeciętnemu graczowi ok. 7-9 godzin. Otrzymamy trzy poziomy trudności do wyboru, a cała historia rozegra się na przestrzeni dziewięciu różnorodnych etapów. Jako najemnik będziemy wykonywali zadania dla frakcji ISA oraz Helghastów. Przyjmowanie zleceń będzie liniowe, a więc odbędzie się w takiej kolejności, jak zaplanował to deweloper.

Ujawniono także system Valor Card, obecny w rozgrywkach sieciowych. Gracze będą kolekcjonować karty pozostawione przez martwych przeciwników. Zbieranie tych przedmiotów wpłynie na miejsce w rankingach, a także stan wirtualnego portfela. Od dłuższego czasu wiemy, że w ramach multiplayera maksymalnie ośmiu graczy zawalczy na sześciu mapach i w trzech trybach rozgrywki (Deathmatch, Team Deathmatch, Warzone).

Premiera gry Killzone Najemnik w Europie odbędzie się 4 września - Killzone Najemnik - kampania na 7-9 godzin, multiplayer i nowe screeny - wiadomość - 2013-05-21
Premiera gry Killzone Najemnik w Europie odbędzie się 4 września

Nie jest tajemnicą, że sterowanie w Killzone Najemnik będzie opierać się na kombinacji tradycyjnych przycisków z kontrolą dotykową. Wiele osób z ulgą przyjmie jednak wieść o tym, że ta druga zostanie zaaplikowana w minimalnym stopniu. W wielu przypadkach będzie nawet opcjonalna – np. sprint rozpoczniemy stukając dwukrotnie w tylny ekran dotykowy lub zwyczajnie wciskając jeden z przycisków.

Killzone Najemnik to kolejna odsłona znanego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, ale pierwsza przygotowywana wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli PlayStation Vita. Tym razem wcielimy się w tytułowego najemnika, Arrana Dannera, który zwiedzi wiele miejsc znanych z trylogii Killzone. Główny bohater jest byłym żołnierzem frakcji UCA, przyjmującym bez żadnych skrupułów płatne kontrakty nie tylko od ISA, ale także samych Helghastów. Premiera gry w Europie odbędzie się 4 września. W naszym kraju możemy spodziewać się pełnej polskiej wersji językowej.