Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 12:14

Moon Rising – wypuszczono wersję demonstracyjną turowej strategii o księżycowych bitwach

Ukazało się nowe demo turowej strategii Moon Rising. Opowiada ona o wojnie o surowce toczonej na powierzchni Księżyca.

Autorzy turowej strategii Moon Rising wypuścili nowe demo swojego projektu. Gra jest obecnie w fazie beta opatrzonej numerem 0.7. Premiera ukończonego produktu zapowiadana jest na koniec tego roku. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Warto dodać, że twórcy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

  1. Moon Rising – strona oficjalna gry
  2. Moon Rising – pobierz wersję demonstracyjną
  3. Moon Rising na Stram Greenlight

Akcja Moon Rising rozpocznie się w 2099 roku. Większość surowców na Ziemi uległa wyczerpaniu i korporacje zmuszone zostały udać się na Księżyc w poszukiwaniu nowego źródła energii w postaci izotopu Helium-3. Szybko rozpoczyna się wojna o najcenniejsze jego złoża. Pełna wersja gry zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz tryb multiplayer. Natomiast demo pozwala zmierzyć się z komputerem lub innymi graczami w pojedynczych bitwach.

Starcia rozgrywane będą w systemie turowym. Podczas nich wykorzystamy sześć typów jednostek. Liczba ta może wydawać się skromna, ale gracze otrzymają możliwość daleko idącego modyfikowania uzbrojenia oraz ekwipunku. Istotną rolę odegra przejmowanie kontroli nad budynkami. Rafinerie będą przerabiały wydobyte Helium-3 i zapewniały dopływ gotówki, za którą kupimy nowe oddziały. Natomiast elektryczność potrzebną do zasilania jednostek pozyskamy ze stacji gromadzących energię słoneczną.

Poza kampanią w grze znajdziemy również tryb potyczek, w którym zmierzymy się ze sztuczną inteligencją w pojedynczej bitwie. Rozgrywki multiplayer pozwolą na jednoczesną zabawę maksymalnie czterem osobom. Autorzy planują system rankingów, w którym o miejscu graczy zadecyduje ilość zwycięstw i porażek w starciach z innymi ludźmi. Ruchy w sieciowych bitwach zapisywane mają być na oddzielnym serwerze, co umożliwi asynchroniczne rozgrywki multiplayer. Oznacza to, że gracze będą mogli wydawać rozkazy kiedy tylko zechcą, a o odpowiedzi przeciwnika powiadomieni zostaną emailem. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by jednocześnie toczyć kilkanaście starć z różnymi rywalami.