Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 października 2015, 10:18

autor: Jiker

Kaskaderka, jeże i prawie-hirołsi - mobilne premiery tygodnia (Bridge Constructor Stunts, Sonic Dash 2)

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje mobilne premiery zaliczyły gry takie jak Bridge Constructor Stunts, Sonic Dash 2, Royal Bounty HD i Dust: An Elysian Tail.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka ciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Bridge Constructor Stunts

Android: 8,99 zł lub wersja darmowa z reklamami i mikropłatnościami

Dwa tygodnie przyszło zaczekać użytkownikom smartfonów i tabletów z systemem Android na przeznaczoną im wersję zręcznościowej gry logicznej Bridge Constructor Stunts. Firma Headup Games i studio Clockstone, odpowiedzialne za omawianą serię, zaoferowały tym razem nieco odmienne doświadczenie. W Stunts skupiamy się bowiem na konstruowaniu nie tyle mostów, a skomplikowanych torów przeszkód. Wszystko po to, aby umożliwić pojazdom dotarcie do mety w jednym kawałku. Z wykorzystaniem doskonale znanego edytora stawiamy rampy, skocznie i platformy, licząc na to, że obrana strategia okaże się trafiona. Co ciekawe, wybudowane tory testujemy własnoręcznie, gdyż gra oddaje w nasze ręce pełną kontrolę nad pojazdem mającym osiągnąć metę.

Sonic Dash 2: Sonic Boom

iOS: free-to-play

Nieco ponad trzy miesiące trwały beta testy zręcznościowego endless runnera Sonic Dash 2: Sonic Boom. Firma SEGA postanowiła, że gra jest już gotowa na globalny debiut i udostępniła ją wszystkim posiadaczom iPhone’ów i iPadów. Wersję na Androida ciągle mogą testować tylko mieszkańcy Kanady, ale wkrótce ulegnie to zmianie – oficjalna premiera zaplanowana jest na 15 października. Kontynuacja powstała na bazie serialu animowanego Sonic Boom, emitowanego na stacji Cartoon Network. Pod względem mechaniki nie różni się zbytnio od oryginału, gdyż zabawa w dalszym ciągu polega na przedzieraniu się z dużą prędkością przez niekończące się, zróżnicowane poziomy. Jedyną różnicą jest możliwość przełączania się pomiędzy różnymi bohaterami w toku rozgrywki. Sonicowi pomagają m.in. Knuckles, Tails, Amy oraz Sticks.

Royal Bounty HD

Android: ok. 23 zł / iOS: ok. 21 zł

Studio iosoftware przeniosło w ostatnich dniach na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS swoją najnowszą produkcję – strategię turową z elementami RPG Royal Bounty HD. Gra jest inspirowana klasycznymi seriami Heroes of Might & Magic oraz King’s Bounty i choć daleko jej do jakości najlepszych odsłon obu marek (m.in. HoMM3 lub King’s Bountu: Legend), fani gatunku powinni być zadowoleni. W Royal Bounty HD wcielamy się w niejakiego Jima, który ucieka z więzienia bez grosza przy duszy i musi odbudować swoją dawną potęgę. Problem w tym, że w pogoń za nim rzucają się strażnicy, a świat gry jest wyjątkowo nieprzyjazny. Przed nami setki questów, wiele turowych bitew rozgrywanych na niewielkich arenach podzielonych na heksy, ponad 180 jednostek do zwerbowania oraz bogata fabuła z wieloma możliwymi zakończeniami.

Dust: An Elysian Tail

iOS: ok. 25 zł

Na mobilnym sprzęcie firmy Apple zadebiutowała pozycja o tytule Dust: An Elysian Tail – bardzo dobrze oceniana, dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG. Jej pierwsza wersja ukazała się w 2012 roku na konsoli Xbox 360, a w kolejnych latach przeniesiono ją także na PC i PlayStation 4 (ostatnia edycja oferuje m.in. wsparcie dla rozdzielczości 1080p). W produkcji wcielamy się w chłopaka uzbrojonego w antyczny i posiadający magiczne właściwości miecz Abrah. Naszym zadaniem jest uwolnienie pewnej wioski z ucisku złoczyńców i rozwikłanie tajemnic rzucających cień na przeszłość bohatera. Rozgrywka sprowadza się do toczenia efektownych walk i systematycznego rozwijania kontrolowanej postaci. W czerpaniu przyjemności z zabawy pomaga bajecznie kolorowa, ręcznie rysowana szata graficzna. Warto dodać, że fabuła gry bazuje na historii z filmu animowanego Elysian Tail, stworzonego przez Deana i Elisabeth Dodrill, czyli autorów Dust: An Elysion Tail.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: