Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2015, 10:24

autor: "Luc"

Dziś premiera Rising Tide – pierwszego dodatku do Civilization: Beyond Earth

Pierwszy duży dodatek do Sid Meier's Civilization: Beyond Earth jest już dostępny. Rozszerzenie Rising Tide wprowadza kilka interesujących nowości, między innymi opcję budowania na wodzie.

Dodatek Rising Tide pozwala nam budować na wodzie. Musimy jednak liczyć się z nowymi zagrożeniami. - Dziś premiera Rising Tide – pierwszego dodatku do Civilization: Beyond Earth - wiadomość - 2015-10-09
Dodatek Rising Tide pozwala nam budować na wodzie. Musimy jednak liczyć się z nowymi zagrożeniami.

Gdy ogłaszano, że seria Civilization wraz z kolejną odsłoną przenosi się na obce planety, pośród fanów panowały mieszane nastroje. Z jednej strony był to oczywisty ukłon w stronę kultowego Sid Meier’s Alpha Centauri, z drugiej jednak – zwiastowało to spore zmiany względem poprzednich, bardzo udanych części. Efekt końcowy okazał się być zaskakująco dobry, ale część osób mimo wszystko nieco zawiódł – Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth wprawdzie nadal potrafi wciągnąć jak ruchome piaski, ale z drugiej strony produkcja na starcie okazała się dosyć mocno ograniczona. To zmienić oczywiście mają kolejne dodatki, a pierwszy z nich – Rising Tide dziś debiutuje na rynku. Rozszerzenie wymaga oczywiście podstawowej wersji gry, ale oferuje kilka potrzebnych nowości.

Na liście atrakcji znajdują się między innymi:

  • możliwość ekspansji i budowania na morzach i oceanach;
  • poprawiony i bardziej zaawansowany system dyplomacji;
  • dwa nowe planetarne biomy – świat wstrząsany wulkanicznymi erupcjami oraz świat pokryty lodem;
  • nowe artefakty dające cywilizacji potężne bonusy;
  • cztery nowe frakcje, które spotkamy na mapach;
  • zmiany w systemie doktryn – mieszanie ideologicznych przynależności daje dostęp do nowych jednostek.

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth – Rising Tide dostępne jest zarówno w formie cyfrowej, jak i pudełkowej. W zależności od sklepu, cena w polskiej dystrybucji waha się między kwotą 89 a 119 złotych.