Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2015, 10:55

autor: Góral

Broforce - zabawna platformówka akcji ukaże się za kilka dni

Studio Free Lives ujawniło datę premiery gry Broforce. Zabawna platformówka akcji ukaże się na komputerach PC 15 października. Obecnie możecie jednak zaopatrzyć się w wersję ze Steam Early Access.

Jedna z ciekawszych gier platformowych Broforce, której wczesną wersją możemy się cieszyć od kwietnia 2014 roku, wkrótce doczeka się oficjalnej premiery. Tytuł zadebiutuje na komputerach PC 15 października, o czym poinformowano w komunikacie zamieszczonym na Steamie. Nowa wersja wprowadzi do zabawy przede wszystkim kolejne misje, dzięki którym poznamy całą historię opowiadaną w produkcji studia Free Lives. Przy okazji ogłoszenia daty premiery opublikowano także teledysk do piosenki The Ballad of Rambro pochodzącej z „ultra patriotycznego” mini albumu Freedom EP, rozdawanego za darmo wszystkim osobom, które zainwestują w Broforce do 15 października. Później najpewniej będzie on udostępniony jako płatny dodatek.

Broforce doczekało się patriotycznych piosenek. - Broforce - zabawna platformówka akcji ukaże się za kilka dni - wiadomość - 2015-10-09
Broforce doczekało się patriotycznych piosenek.
Broforce w skrócie:
  • Gatunek: platformówka akcji 2D
  • Deweloper: Free Lives
  • Wydawca: Devolver Digital
  • Platformy sprzętowe: komputery PC (w planach jest także wersja na konsolę PlayStation 4)
  • Data premiery: 15 października 2015 roku

Według twórców Broforce to „ulubiony przez Amerykanów symulator wolności”. Tak naprawdę jest to jednak zwariowana dwuwymiarowa platformówka akcji, parodiująca słynne filmy akcji z lat 80-tych i 90-tych. Podczas zabawy wcielamy się w najemników, będących odzwierciedleniem postaci pokroju Johna Rambo i Cordella Walkera (Chuck Norris), walczących z terrorystami. Rozgrywka przypomina słynne strzelanki w stylu Contry, w związku z czym, podczas zabawy chodzi ogólnie o sianie śmierci i destrukcję. W tym celu wykorzystujemy rozmaite bronie oraz w pełni zniszczalne otoczenie, pozwalające na stosowanie różnych taktyk.

Co ciekawe, w 2014 roku, z okazji premiery filmu akcji The Expendables 3 (Niezniszczalni 3), wypuszczono darmową grę The Expendabros, będącą właściwie tym samym, co Broforce. Produkcja jest jednak bardzo krótka (kampanię można zaliczyć w około godzinę), ale świetnie sprawdza się jako demo nadchodzącego tytułu, więc jeżeli nie mieliście jeszcze okazji przetestować tego projektu na własnej skórze, to znajdziecie go w tym miejscu.