Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2024, 13:34

autor: Zuzanna Domeradzka

Kapitulacja Sony pomogła, recenzje Helldivers 2 bliskie normy. Pilestedt walczy o pełny powrót gry na Steama

Fani masowo wystawiają Helldivers 2 pozytywne recenzje na Steamie. Afera dotycząca łączenia kont graczy z profilami PlayStation Network zaczyna przygasać, oceny wracają do normy, a Johan Pilestedt walczy o pełne przywrócenie gry na Steama.

Źródło fot. Arrowhead Game Studios
i

AKTUALIZACJA #2

Podczas gdy recenzje Helldivers 2 niemal wróciły do normy (aktualnie 74% z nich jest pozytywnych), Johan Pilestedt zabrał głos w sprawie przywrócenia gry do sprzedaży na Steamie w 177 krajach/regionach, z których tytuł został usunięty przed kilkoma dniami w związku z kontrowersyjną decyzją Sony powiązaną z obsługą kont PSN (ostatecznie firma wycofała się z tego pomysłu). W odpowiedzi na pytanie użytkownika Discorda gry: „Czy są jakieś wieści w temacie wycofania gry ze 177 krajów?”, Pilestedt odpowiedział:

„Niestety nie. Rozmawiam z naszymi partnerami z PlayStation i Valve, nalegając, by decyzja została cofnięta. W przypadku kwestii łączenia kont wymagało to herkulesowego wysiłku. Ale nie spocznę w dążeniu do tego, by gra była dostępna wszędzie” (via PCGamesN).

AKTUALIZACJA #1

Wczoraj na karcie Helldivers 2 na Steam nastąpił zwrot o 180 stopni w temacie recenzji graczy. Przybyło łącznie 207 000 pozytywnych opinii, w efekcie czego ogólna ocena gry powróciła do poziomu „w większości pozytywne” (aktualnie 70% recenzji jest na tak). Społeczność gry okrzyknęła to wydarzenie wielkim sukcesem „piekłonurków”.

Oryginalna wiadomość (6 maja)

W zeszłym tygodniu głośno było o kontrowersji związanej ze zmianą, jaka miała trafić do Helldivers 2. Fani byli niezadowoleni tym, iż będą musieli połączyć swoje konta Steam z profilami PlayStation Network. Obruszenie społeczności okazało się tak duże, że doprowadziło do zasypania Helldivers 2 na platformie firmy Valve wieloma negatywnymi recenzjami. Od 3 maja, czyli od momentu publikacji wiadomości dotyczącej przymusu łączenia kont, wystawiono w sumie ponad 300 tysięcy negatywnych opinii.

Jak wiadomo, przez tak zły odbiór nadchodzącej zmiany przez społeczność Sony zdecydowało się wycofać z tej decyzji. Uspokoiło to fanów i doprowadziło do zatrzymania tzw. „review bombimgu” gry. Obrońcy Super Ziemi postanowili sami rozpocząć ważną misję, polegającą na doprowadzeniu recenzji Helldivers 2 do normy. Akcja ta zmierza w dobrym kierunku.

  1. Dzisiaj wystawiono około 110 tys. pozytywnych recenzji dziełu studia Arrowhead na Steamie. W sumie wszystkich negatywnych opinii jest teraz 43% (spośród ponad 570 tysięcy).
  2. Chociaż platforma firmy Valve wciąż wskazuje, iż recenzje z ostatnich 30 dni są „w większości negatywne”, to jest bardzo możliwe, że w krótkim czasie określenie to zostanie zmienione na „w większości pozytywne” – ów próg na Steamie rozpoczyna się od 70% pozytywnych recenzji.
Źródło: SteamDB.
Źródło: SteamDB.

Przypomnijmy, że fani byli niezadowoleni z przymusu połączenia konta Steam z profilem PSN głównie przez obawę o swoje dane oraz fakt, że usługa Sony nie jest w ogóle dostępna w wielu krajach i regionach.