Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2010, 10:55

autor: Sarge

Jurassic Park od Telltale Games będzie „bardziej poważny”

Studio Telltale Games znane jest z tworzenia gier opartych na kreskówkowym designie i sporej dawce humoru. Po ich zapowiedzi nowego tytułu na licencji Parku Jurajskiego można by więc się spodziewać kolejnej „lekkiej” produkcji. Twórcy jednak zaprzeczają takim przypuszczeniom, obiecując jednocześnie bardziej poważną, pełną napięcia akcję.

Studio Telltale Games znane jest z tworzenia gier opartych na kreskówkowym designie i sporej dawce humoru. Po zapowiedzi nowego tytułu na licencji Parku Jurajskiego można by więc się spodziewać kolejnej „lekkiej” produkcji. Twórcy jednak zaprzeczają takim przypuszczeniom, obiecując jednocześnie bardziej poważną, pełną napięcia akcję.

Jak powiedział Dave Grossman serwisowi Joystiq, w tym przypadku pracownicy studia postanowili odejść od tradycyjnego stylu swoich dzieł i zaoferować nam bardziej filmowe, poważne doświadczenie. Przy okazji ponarzekał też, że firma jest kojarzona przede wszystkim ze śmiesznymi kreskówkowymi przygodówkami i właśnie gra z Jurassic Park w tytule (pełna nazwa jeszcze nie została ujawniona) ma zerwać z tym stereotypem.

Jurassic Park od Telltale Games będzie „bardziej poważny” - ilustracja #1

Większość tworów Telltale Games to przygodówki charakteryzujące się dość ospałym tempem akcji. Tym razem ma być zupełnie inaczej – spędzimy znacznie mniej czasu na rozwiązywaniu wszelkich zagadek, a więcej będzie nie pozwalających na odpoczynek momentów pełnych akcji.

Gra będzie wydawana w odcinkach, podobnie jak inne produkcje tego studia (w tym między innymi serie Sam & Max, Tales of Monkey Island, czy Wallace & Gromit’s Grand Adventures). Pierwszy epizod ukaże się jeszcze przed końcem tego roku na „wielu różnych platformach”. Niestety wciąż nie potwierdzono konkretnych wersji – wiadomo tylko, że gra będzie się ukazywać za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.