Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2009, 11:45

Japońska premiera Final Fantasy XIII

Wczoraj na rynku japońskim zadebiutowało Final Fantasy XIII. Początkowo Square Enix planowało dostarczyć w dzień premiery do sklepów milion sztuk tej gry, okazuje się jednak, że poszło im znacznie lepiej. Prezes firmy poinformował, że na półki trafiło aż 1,8 miliona egzemplarzy.

Wczoraj na rynku japońskim zadebiutowało Final Fantasy XIII. Początkowo Square Enix planowało dostarczyć w dzień premiery do sklepów milion sztuk tej gry, okazuje się jednak, że poszło im znacznie lepiej. Prezes firmy poinformował, że na półki trafiło aż 1,8 miliona egzemplarzy.

Japońska premiera Final Fantasy XIII - ilustracja #1

Edycja Specjalna PlayStation 3 Slim

Wysłannik serwisu 1UP był na miejscu i zdał sprawozdanie z tego jak przebiegała premiera. W przeciwieństwie do Europy i USA, gdzie w przypadku bardzo wyczekiwanych produktów sprzedaż zaczyna się o północy, Final Fantasy XIII oficjalnie dostępne było do nabycia dopiero od 7:00 czasu lokalnego. Redaktorzy pojawili się przed sklepem Tsutaya (gdzie odbyła się zorganizowana przez Square Enix oficjalna premiera) o godzinie 5:45. Na ulicy zgromadzonych było już 137 fanów, a osoba stojąca na początku kolejki czekała przed sklepem od południa poprzedniego dnia.

Wydawca zadbał o odpowiednią oprawę tego wydarzenia. Wewnątrz sklepu prasę i fanów powitała lokalna idolka Sayuri Sugawara, która zaśpiewała motyw przewodni z gry - „Kimi Ga Iru Kara" („Bo jesteś tu"). Dodatkową atrakcją było pojawienie się japońskich gwiazd, takich jak komik Kazuhiro Ozawa oraz Maomi Yuuki i Ai Takahashi (dziewczyny z zespołu popowego Morning Musume), które opowiadały anegdotki o swoich doświadczeniach z serią Final Fantasy. Ostatnie minuty przed 7:00 umilał Yoshinori Kitase - producent i reżyser gry. Jako ciekawostkę warto dodać, że przed sklepem pojawił się przebrany za misia polarnego ekolog.

Japońska premiera Final Fantasy XIII - ilustracja #2

„Globalne ocieplenie zabrało mój dom”

 

Podobną popularnością cieszyła się premiera, która miała miejsce w jednym ze sklepów w dzielnicy Akihabara (mekce fanów gier, anime oraz mangi). O 6:00 zgromadzony na ulicy tłum liczył około 100 osób. Mężczyzna o ksywce KawaiK był pierwszy w kolejce i czekał na miejscu już dwie doby. Jak wytłumaczył, trzy latała temu, by zakupić PlayStation 3 spędził 24 godziny przed sklepem. Dlatego czuł się zobowiązany, by po Edycję Specjalną PlayStation 3 zawierającą Final Fantasy XIII stać przynajmniej dwa razy tyle.

Jak widać, zgodnie z oczekiwaniami premiera gry udała się znakomicie. Na informacje o ilości sprzedanych egzemplarzy przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczeka. Przypomnijmy, że Final Fantasy XIII ma się ukazać w Europie i Ameryce 9 marca następnego roku. W przeciwieństwie do wersji japońskiej, która ukazała się wyłącznie na PlayStation 3, Europejczycy i Amerykanie będą mogli nabyć grę także w wydaniu na Xboksa 360.

Na koniec polecamy obejrzenie nagrań video z całego wydarzenia: