Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2013, 12:59

autor: qjin

Jaka będzie następna odsłona serii Mass Effect?

Pracownicy studia BioWare podzielili się wrażeniami z pokazu wczesnej wersji nadchodzącej odsłony Mass Effect. Jak wynika ze słów producentów gry, prace nad czwartą częścią postępują, a efekt jest bardziej niż udany.

Opowieść o Shepardzie została zakończona w Mass Effect 3 – co nas czeka w „czwórce”? - Jaka będzie następna odsłona serii Mass Effect? - wiadomość - 2013-09-14
Opowieść o Shepardzie została zakończona w Mass Effect 3 – co nas czeka w „czwórce”?

O Mass Effect 4 wciąż niewiele wiemy, a słowa wypowiedziane przez producentów ze studia BioWare nie zdradzają żadnych szczegółów i informują tylko, że na tym etapie produkcja prezentuje się naprawdę dobrze. Casey Hudson, producent wykonawczy, zdradził na swoim Twitterze, że „zespół robi świetną robotę. Gra wygląda pięknie, grywalnie, ambitnie i mass effectowo”. Zawtórowali mu również Aidan Scanlan (asystent kierownika projektu) oraz Jessica Merizan (menadżer ds. społeczności). Jeszcze wcześniej, w lipcu tego roku, Ken Thain, kierownik ds. przerywników filmowych, ujawnił, że tytuł zaczyna nabierać realnych kształtów.

Niestety, na razie na pokaz szerszej widowni nie ma co liczyć. Grę widziało nieliczne grono osób i jeszcze przez najbliższe miesiące tak pozostanie – uchylił rąbka tajemnicy Yanick Roy, kierownik oddziału BioWare w Montrealu. Co się kryje za tymi słowami? Publicznej demonstracji czwartego Mass Effecta doczekamy się raczej najwcześniej w 2014 roku, tym bardziej, że studio wespół z firmą Electronic Arts jest zajęte promocją Dragon Age: Inqusition, o którym z miesiąca na miesiąc wiemy coraz więcej. Skoro na jesień 2014 roku zaplanowano wydanie nowej odsłony cRPG-a w klimatach fantasy, to mało prawdopodobne jest pojawienie się Mass Effecta 4 w zbliżonym czasie.

Pracownicy studia BioWare nie szczędzą dobrych słów o „czwórce” – czy uda im się zrehabilitować po rozczarowującym zakończeniu „trójki”? - Jaka będzie następna odsłona serii Mass Effect? - wiadomość - 2013-09-14
Pracownicy studia BioWare nie szczędzą dobrych słów o „czwórce” – czy uda im się zrehabilitować po rozczarowującym zakończeniu „trójki”?

Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że gra będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, ale głównym bohaterem nie będzie więcej komandor Shepard – jego historia została bowiem zwieńczona w ostatniej odsłonie trylogii. Ponadto tytuł – podobnie jak większość nowo zapowiedzianych produkcji firmy Electronic Arts – powstaje na silniku Frostbite trzeciej generacji, który napędza także nadchodzącego Dragon Age’a czy Battlefielda 4.

To, że prace nad Mass Effectem 4 postępują, wiemy także od Maca Waltersa, scenarzysty odpowiedzialnego za serię tych RPG-ów akcji w klimatach science-fiction. Premiera nowej gry najprawdopodobniej nastąpi nie wcześniej i nie później niż w 2015 roku. Docelowymi platformami sprzętowymi są zapewne pecety oraz konsole nowej generacji – PlayStation 4 i Xbox One.