Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2012, 11:00

autor: Aver

Mass Effect 4 zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2014 roku

Jeden z członków studia BioWare poinformował w wywiadzie z serwisem GameSyndrome, że czwarta część popularnej space-opery zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2014, a najpóźniej w połowie 2015 roku. Grę tworzy zespół z Montrealu, który korzysta z technologii Frostbite 2.0.

Aktualizacja: Firma Electronic Arts zdementowała informacje podane przez serwis GameSyndrome. Ponadto domniemany wywiad z pracownikami BioWare został usunięty z łam tej witryny.

Obrazek koncepcyjny z gry Mass Effect 2 - Mass Effect 4 zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2014 roku - wiadomość - 2012-12-13
Obrazek koncepcyjny z gry Mass Effect 2
Mass Effect 4 (tytuł roboczy)
  • Projektowanie gry rozpoczęto około dwóch miesięcy temu;
  • O pracach nad nią poinformowano w początkach listopada;
  • Według wstępnych prognoz, ukaże się ona najpóźniej w połowie 2015 roku.

Jeden z pracowników studia BioWare stwierdził w wywiadzie udzielonym serwisowi GameSyndrome, że fani serii Mass Effect zagrają w jej kolejną odsłonę najwcześniej pod koniec 2014 roku, a najpóżniej w połowie 2015 roku.

Twórca zaznaczył jednocześnie, że do podanego przez niego terminu należy podchodzić ostrożnie, ponieważ proces tworzenia gry rozpoczął się zaledwie dwa miesiące temu i wszystko może się jeszcze zmienić. Nie można wykluczyć, że deweloperzy czekają na zapowiedź premiery konsol nowej generacji. Warto przypomnieć w tym kontekście, że o pracach nad Mass Effect 3 po raz pierwszy poinformowano w styczniu 2010 roku, a jego premiera miała miejsce w lutym bieżącego roku.

Mass Effect 4 zapowiedziano nieco ponad miesiąc temu. Tytuł znajduje się obecnie na etapie projektowania fabuły, a twórcy ze studia BioWare Montreal zamierzają wykorzystać do jego stworzenia silnik Frostbite 2.0, zmodyfikowany przez zespół pracujący nad Dragon Age III.