Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2010, 12:10

autor: Hed

Jak odblokować sekretną misję w grze StarCraft II?

W grze StarCraft II pojawia się sekretna misja dostępna dopiero po wykonaniu kilku czynności. Jest to jedno z pobocznych zadań wymaganych do zaliczenia stu procent kampanii. Żeby odblokować dodatkową przygodę po przejściu fabuły musimy rozpocząć nową grę lub wgrać zapis sprzed naszej wycieczki na planetę Char, która uniemożliwia zwiedzenie innych światów.

W grze StarCraft II: Wings of Liberty dostępna jest sekretna misja, którą można udostępnić po wykonaniu kilku czynności. Jest to jedno z pobocznych zadań wymaganych do zaliczenia stu procent kampanii. Żeby odblokować dodatkową przygodę po przejściu fabuły musimy rozpocząć nową grę lub wgrać zapis sprzed naszej wycieczki na planetę Char, która uniemożliwia zwiedzenie innych światów.

Kampania Terran w StarCraft II składa się z 29 misji. Wielu graczy po ukończeniu gry ma jednak na koncie 28 wykonanych zadań. Brakujący punkcik to właśnie powyższa ukryta operacja, którą odblokujemy wracając do misji Media Blitz/Medialne rewolucje (można uruchomić ją z archiwum misji). Jak wspomnieliśmy wyżej, musimy zrobić to przed wizytą na planecie Char.

Jak odblokować sekretną misję w grze StarCraft II? - ilustracja #1

Po uruchomieniu misji należy odeprzeć atak pierwszych wrogów i udać się na południowy wschód mapy. Pod wschodnią bazą znajdziemy stojący odłogiem instytut badawczy. Gdy go zniszczymy na ziemi pojawią się tajne dokumenty – to właśnie one zapewniają dostęp do dodatkowego zadania. Od teraz ukryta misja powinna być dostępna z poziomu mapy.

Jak widać Blizzard przygotował kilka niespodzianek dla fanów serii, którzy czekali na grę od wielu lat. Opinie na temat drugiego StarCrafta są w dużej mierze pochlebne i wydaje się, że producent stanął na wysokości zadania, a sama produkcja jest warta swojej wygórowanej ceny. Czy w przygodzie Jima Rayonora jest więcej sekretów? Jeśli jakieś znajdziecie, dajcie nam znać.