Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2016, 21:41

autor: Ender

Jade Raymond i Motive Studios pracują nad kolejną grą z uniwersum Star Wars?

Jade Raymond, była producentka cyklu Assassin's Creed, będzie wraz ze studiem Motive pracować nad nową wysokobudżetową grą z uniwersum Star Wars. Nie jest jednak jasne, czy deweloperzy zaproponują zupełnie nowy tytuł, czy też tylko pomogą innym producentom ze stajni Electronic Arts.

Studio powstało w ubiegłym roku i jest finansowane przez Electronic Arts  - Jade Raymond i Motive Studios pracują nad kolejną grą z uniwersum Star Wars? - wiadomość - 2016-06-03
Studio powstało w ubiegłym roku i jest finansowane przez Electronic Arts

W lipcu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Jade Raymond, wieloletnia producentka cyklu Assassin's Creed oraz współtwórczyni jego sukcesu, przeniosła się do Electronic Arts. Na miejscu objęła kierownictwo nad nowo powstałym kanadyjskim studiem Motive, którego zadaniem miało być stworzenie wysokobudżetowych przygodowych gier akcji. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak jakie plany na najbliższe lata ma Motive poza tym, że chciałoby zająć się grą przypominającą w stylu klasycznego Assassin's Creeda, a więc posiadającą otwarty świat i skupiającą się na rozgrywce dla jednego gracza. W dzisiejszym wpisie na oficjalnym blogu deweloperskim, Raymond potwierdziła, że jej zespół zajmie się przygotowaniem pełnoprawnego tytułu z uniwersum Star Wars, który najpewniej zaoferuje fanom wspomnianą już sprawdzoną formułę cyklu o asasynach.

Ponieważ wpis Raymond jest bardzo ogólny nie wiemy nadal, czy Motive ograniczy się tylko do pomocy Visceral Games w produkcji ich nowego dzieła ze Star Wars w tytule, jak informowano w tamtym roku, czy też będzie pracować równolegle nad innym projektem osadzonym w świecie gwiezdnej sagi. Interpretacje tekstu producentki są różne. Serwis Game Informer powołując się na to samo źródło jest np. przekonany, że studio przygotuje własną grę na licencji Star Wars. Dopóki nie otrzymamy jasnego potwierdzenia pozostajemy więc w sferze domysłów. Przypomnijmy, że tajemnicza gra Visceral pojawi się w sklepach w 2018 roku. Czuwa nad nią Amy Hennig, scenarzystka serii Uncharted. Wedle pogłosek, jej głównym bohaterem ma być Han Solo. Jest to o tyle prawdopodobne, że planowana data premiery łączyć będzie się z kinowym debiutem filmu o przygodach tego bohatera.

Według Raymond, załoga Motive Studios liczy w tej chwili sześćdziesiąt pięć doświadczonych osób i będzie się ona ciągle powiększała. Poza nową grą z uniwersum Star Wars zespół przygotowuje się także do stworzenia własnej oryginalnej marki. Warto jednak zaznaczyć, że prace dopiero ruszają i pierwszego tytułu Motive nie powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.

  1. Oficjalna strona studia Motive

Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.