Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2015, 15:46

autor: Arantasar

Into The Stars – kosmiczny symulator od byłych twórców Battlefielda trafił na Kickstartera

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na grę Into The Stars – kosmiczny symulator inspirowany takimi tytułami jak The Oregon Trail, FTL czy Out There. Wnioskowana kwota to 85 tysięcy dolarów. Za produkcję odpowiada studio Fugitive Games. Premierę zaplanowano na lipiec tego roku.

Into The Stars - Into The Stars – kosmiczny symulator od byłych twórców Battlefielda trafił na Kickstartera - wiadomość - 2015-01-06
Into The Stars

Czteroosobowe studio Fugitive Games, w skład którego wchodzą między innymi byli twórcy gry Battlefield, rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na swoją pierwszą produkcję – Into The Stars. Tytuł ma być kosmicznym symulatorem z w pełni otwartym światem. Pokierujemy w nim resztkami ludzkości, przemierzającej wszechświat na pokładzie statku kosmicznego o nazwie Arka 13. Naszym celem będzie znalezienie nowego domu, po tym, jak Ziemia została zniszczona przez kosmicznych najeźdźców. Jest to wyraźne nawiązanie do serialu Battlestar Galactica, szczególnie, że rozbitków przez cały czas ścigają wrogie okręty. Do zadań gracza będzie należało rekrutowanie załogi, rozbudowa jednostki, gromadzenie niezbędnych surowców czy negocjowanie z przedstawicielami obcych. Ponieważ spotkanie rasy nie zawsze pozytywnie zareagują na naszą obecność, oprócz siły argumentu wykorzystamy także argument siły. Gra ma oferować perspektywę trzecioosobową z możliwością przełączenia na widok mostka, z którego pokierujemy naszym okrętem i przydzielimy zadania załodze. Into The Stars jest inspirowane takimi tytułami jak The Oregon Trail, FTL czy Out There. Ścieżkę dźwiękową przygotuje Jack Wall, kompozytor odpowiedzialny za udźwiękowienie serii Mass Effect.

Into The Stars w skrócie:
  • Gatunek – kosmiczny symulator
  • Deweloper – Fugitive Games
  • Planowana data wydania – lipiec 2015
  • Platformy – Windows, Mac
  • Wnioskowana kwota – 85 tysięcy dolarów

Twórcy wnioskują o 85 tysięcy dolarów. Grę otrzymamy wspierając deweloperów kwotą co najmniej 15 dolarów (ukończony projekt ma kosztować około 20 – 25 dolarów). Oczywiście przekazując na produkcję wyższe sumy możemy liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Dla przykładu, przy wsparciu na poziomie 35 dolarów otrzymamy dostęp do ścieżki dźwiękowej, 100 dolarów zapewni nam miejsce w podziękowaniach, a 150 dolarów pozwoli ubrać się w firmową koszulkę. Dla najbardziej hojnych darczyńców (na poziomie 1000 dolarów) czeka miejsce w załodze statku (jako postać do zwerbowania) oraz możliwość zaprojektowania eventu w świecie gry. Zbiórka kończy się 4 lutego. Jak dotąd produkcję wsparło 1444 użytkowników, a uzbierana kwota wynosi 34 tysiące dolarów. Tytuł można wspomóc także za pomocą platformy Steam Greenlight.

Premierę przewidziano na lipiec 2015 roku. Gra będzie skierowana do posiadaczy systemów operacyjnych Windows i Mac.