Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 marca 2014, 12:43

Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach – dzień „zero” za nami, ale właściwa rywalizacja dopiero się zaczyna

Dzisiaj w katowickim Spodku rozpoczynają się finały ósmego sezonu Intel Extreme Masters, czyli prestiżowych zawodów esportowych. Emocje towarzyszą nam jednak już od wczoraj – polski team Virtus.pro świetnie poradził sobie w fazie grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive. Gorzej za to poszło Polakom grającym w StarCrafta II – ostatecznie żaden nie zakwalifikował się do dzisiejszych finałów. Prezentujemy podsumowania i rozpiski dzisiejszych meczów.

Dzisiaj pierwsze mecze z udziałem publiczności. - Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach – dzień „zero” za nami, ale właściwa rywalizacja dopiero się zaczyna - wiadomość - 2014-03-14
Dzisiaj pierwsze mecze z udziałem publiczności.

Choć oficjalne otwarcie bram katowickiego Spodka dopiero co nastąpiło, to już wczoraj mieliśmy okazję przeżyć pierwsze esportowe emocje. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z meczów w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II: Heart of the Swarm wraz z ich wynikami, a także zapowiedzi dzisiejszych esportowych starć. Przypomnijmy, że na finałach Intel Extreme Masters należy spodziewać się dziesiątków tysięcy fanów na miejscu, a milionów przed ekranami. Wśród gości będą obecni również nasi wysłannicy, do następnego podsumowania dołączymy więc wrażenia Heda z tvgry.pl i fotografa Normana Lendy.

Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach – dzień „zero” za nami, ale właściwa rywalizacja dopiero się zaczyna - ilustracja #7Intel Extreme Masters jest serią prestiżowych esportowych zawodów odbywających się na całym świecie od 2007 roku. W ramach IEM organizowano turnieje w takich grach, jak Starcraft II, Counter-Strike 1.6, Quake Live czy League of Legends, a także wielu innych. Klasyczny sezon Intel Extreme Masters składa się z kilku wcześniejszych „przystanków” i wielkiego, światowego finału. A ten właśnie odbywa się w Katowicach.