Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 12:40

autor: qjin

inFamous: Second Son - pierwsze 20 minut rozgrywki. Gra brzydsza niż na zwiastunie z E3 2013? [aktualizacja]

Choć premiera inFamous: Second Son, nowej gry studia Sucker Punch, dopiero przed nami, to tytuł trafił już w ręce wybranych graczy, którzy postanowili podzielić się nie tylko screenami, ale również materiałem wideo prezentującym pierwsze minuty rozgrywki. Dzięki temu możemy zobaczyć sam początek zabawy w trzeciej części serii inFamous. Przestrzegamy Was jednak o ewentualnych spoilerach. Dotarły do nas także niepokojące wieści w sprawie grafiki, która wydaje się gorsza niż na zwiastunie z ostatnich targów E3.

Aktualizacja: Jeśli jeszcze Wam mało materiałów wideo prezentujących inFamous: Second Son w akcji, to informujemy, że firma Sony Computer Entertainment opublikowała oficjalny, 8-minutowy gameplay. Został on, w przeciwieństwie do pierwszych 20 minut rozgrywki, praktycznie pozbawiony przerywników filmowych, a co za tym idzie – skupiono się przede wszystkim na ukazaniu otwartej struktury świata, nadnaturalnych mocy bohatera i efektownego systemu walki. Twórcy ustosunkowali się również do rzekomego pogorszenia oprawy wizualnej od czasu zeszłorocznej prezentacji – według nich do żadnych cięć w grafice nie doszło, a różnice wynikają z innej pory dnia. Co więcej, Jason Connell ze studia Sucker Punch podkreślił, że zastosowano zaawansowany system oświetlenia. Sprawia on, iż efekty w inFamous: Second Son zmieniają się odpowiednio do aktualnej pory dnia i wyglądają tak samo zarówno podczas rozgrywki, jak i na przerywnikach filmowych na silniku gry.

Czyżby inFamous: Second Son, podobnie jak Watch Dogs, prezentował się na nowych materiałach wideo gorzej niż na starszych zwiastunach? - inFamous: Second Son - pierwsze 20 minut rozgrywki. Gra brzydsza niż na zwiastunie z E3 2013? [aktualizacja] - wiadomość - 2014-03-14
Czyżby inFamous: Second Son, podobnie jak Watch Dogs, prezentował się na nowych materiałach wideo gorzej niż na starszych zwiastunach?

Gra inFamous: Second Son trafiła do tłoczni pod koniec lutego, a więc premiera zaplanowana na przyszły tydzień nie jest już w żadnym stopniu zagrożona. Potwierdza to również udostępnione za pomocą przycisku Share na kontrolerze DualShock 4 nagranie prezentujące pierwsze 23 minuty rozgrywki. Na filmiku można zobaczyć nie tylko przerywniki filmowe, mini-grę, elementy zręcznościowe, sceny walki, znane z poprzednich odsłon moralne wybory, ale także pewien, istotny wypadek, który odmienia życie bohatera, Delsina Rowe’a. Warto mieć na uwadze spoilery, które mogą Wam popsuć zabawę. Ponadto do sieci wyciekło przeszło 200 obrazków, które znajdziecie w tym miejscu. Niestety, nie są one zbyt dobrej jakości, delikatnie to ujmując, a co za tym idzie – trudno na ich podstawie ocenić oprawę wizualną inFamous: Second Son.

Sandbox studia Sucker Punch ma być jednym z ważniejszych tytułów bieżącego roku przeznaczonych na konsolę PlayStation 4. Patrząc na pierwsze kilkadziesiąt minut rozgrywki, można śmiało wysnuć wniosek, że inFamous: Second Son nie będzie zbytnio różnić się od poprzednich dwóch odsłon w kwestii mechaniki. To nie oznacza jednak, że w grze nie pojawią się żadne zmiany, co to, to nie. Wystarczy wspomnieć o większym, bardziej zróżnicowanym świecie, nowych supermocach, poprawionych animacjach czy grafice – miejmy nadzieję – godnej miana nowej generacji, chociaż, jak widać na screenach porównawczych (przykładowe umieściliśmy na końcu wiadomości) w serwisie DualShockers, tytuł wygląda gorzej niż na zwiastunie z ubiegłorocznych targów E3. Chociaż inna jest pora dnia, to w oczy rzuca się gorsze oświetlenie czy cienie. Nawet modele postaci nie wydają się tak bogate w detale, jak na filmiku sprzed prawie roku.

InFamous: Second Son zadebiutuje 21 marca 2014 roku na PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej. Wtedy sami we własnym konsolowym zaciszu zweryfikujemy nie tylko te niepokojące doniesienia o szacie graficznej gry, ale także sprawdzimy, czy warto było czekać prawie trzy lata na kolejną część serii. Najlepsze oferty znajdziecie w naszej porównywarce cenowej.

inFamous: Second Son - pierwsze 20 minut rozgrywki. Gra brzydsza niż na zwiastunie z E3 2013? [aktualizacja] - ilustracja #4
inFamous: Second Son - pierwsze 20 minut rozgrywki. Gra brzydsza niż na zwiastunie z E3 2013? [aktualizacja] - ilustracja #5