Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2020, 10:02

autor: Adrian Werner

Impostor wygrywa częściej - twórcy Among Us dzielą się danymi

Zespół InnerSloth zdradził, że większość rozgrywek w przebojowym Among Us kończy się zwycięstwem impostora i porażką załogi.

Studio InnerSloth ujawniło ciekawą statystykę. Okazuje się, że w Among Us impostor wygrywa 57,69% meczów. Natomiast załoga statku triumfuje jedynie w 42,31% rozgrywek.

Gra na początku meczu losowo decyduje, kto obejmie jaką rolę. Wielu graczy uważa, że najwięcej frajdy w Among Us daje właśnie kierowanie impostorem.

Warto tutaj przypomnieć o udostępnionych w zeszłym miesiącu fanowskich statystykach. Nie da się ich bezpośrednio porównać, gdyż dotyczyły one jedynie tysiąca rozgrywek jednej osoby, ale i tak są godne zainteresowania dla fanów Among Us. Użytkownik o ksywce aDate_for_ya został impostorem 207 razy i w tej roli wygrał 133 mecze, co zdaje się potwierdzać, że zatriumfowanie taką postacią jest łatwiejsze niż odniesienie sukcesu jako zwykły członek załogi.

Niestety, studio InnerSloth nie ujawniło statystyk dotyczących metod zwycięstwa. Z danych aDate_for_ya wynika, że dla impostora najprostszą drogą do triumfu jest zabicie członków załogi, a najtrudniej jest przeprowadzić sabotaż.

Przypomnijmy, że Among Us dostępne jest na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Gra zadebiutowała w 2018 roku, ale jej popularność eksplodowała dopiero kilka miesięcy temu. W październiku była to czwarta najpopularniejsza pozycja na Steamie. Po kilku tygodniach szaleństwo związane z tym tytułem lekko opadło, przynajmniej na PC, ale produkcja nadal cieszy się dużym wzięciem.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  3. Among Us – poradnik do gry