Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 17:10

autor: Karol Laska

1000 rund w Among Us podsumowanych - udany sabotaż graniczy z cudem

Jeden z graczy Among Us pochwalił się swoimi statystykami zebranymi z pierwszego tysiąca rozegranych rund. Na ich podstawie można zauważyć, jak często da się wygrać w roli impostora, a kiedy zwycięstwo odnoszą członkowie załogi.

Wiele osób powie, że Among Us to przede wszystkim tytuł, w który gra się dla dobrej rozrywki w równie świetnym towarzystwie. Da się jednak zauważyć coraz więcej środowisk rywalizujących całkowicie na serio. Osoby mocno zmotywowane do ciągłego wygrywania (choć pewnie nie tylko one) zainteresują się zapewne statystykami podsumowującymi pierwsze 1000 rund rozegranych przez pewnego gracza. Zostały one udostępnione na Reddicie w formie wykresu przez użytkownika aDate_for_ya. Znajdziecie go również poniżej na załączonym obrazku.

Tak prezentuje się cały wykres. Źródło: Reddit - 1000 rund w Among Us podsumowanych - udany sabotaż graniczy z cudem - wiadomość - 2020-11-04
Tak prezentuje się cały wykres. Źródło: Reddit

Można z nich wyciągnąć parę ciekawych informacji, które oczywiście nie są ogólnym wyznacznikiem, bowiem dotyczą tylko jednego przypadku, ale mimo wszystko dają jakiś ogląd sytuacji. Nie zaskakuje więc fakt, że gracz wygrał więcej gier jako crewmate niż jako impostor, bo jest na to po prostu większa procentowa szansa, biorąc pod uwagę liczbę uczestników każdej rozgrywki (tzw. członkowie załogi zawsze przeważają liczebnością zdrajców).

Mimo to zauważcie, że najwięcej rozgrywek aDate_for_ya zakończyła się porażkami i to w roli członka załogi. Niemalże 500 partii (a więc 50% wszystkich uwzględnionych w podsumowaniu) miało właśnie taki negatywny finał.

Warto przyjrzeć się też samemu impostorowi, bo to on zapewne najmocniej interesuje graczy. Na 1000 rund możliwość sterowania zdrajcą została przyznana 200 razy, a więc średnio co pięć tur. 133 z nich zakończyły się zwycięstwem – 83 w sposób bezpośredni, będący konsekwencją morderstw, 40 poprzez głosowanie, a zaledwie 11 to skutek sabotażu, czyli odpowiedniego zarządzania wydarzeniami na mapie.

Niech każdy wyciągnie wnioski z tych statystyk indywidualnie. Należy bowiem pamiętać, że wszystko zależy także od naszych umiejętności oraz stylu rozgrywki, który preferujemy. Ten wykres potraktujmy po prostu jako pewnego rodzaju ciekawostkę.