Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2020, 09:55

8-latek podpisuje esportowy kontrakt i zgarnia 120 tysięcy złotych

Historia 8-letniego Josepha Deena udowadnia, że karierę w esporcie można zacząć w bardzo młodym wieku. Gracz Fortnite'a podpisał kontrakt, zgarniając ponad 120 tysięcy złotych za podpis.

W SKRÓCIE:
  1. Organizacja e-sportowa Team 33 podpisała zawodowy kontrakt z 8-letnim Josephem Deenem.
  2. Dzieciak za podpis otrzymał ponad 120 tysięcy złotych i gamingowego peceta.

8-letni Joseph Deen podpisał kontrakt z e-sportową organizacją Team 33, zgarniając 33 tysiące dolarów za podpis (około 120 tysięcy złotych) oraz gamingowego peceta o wartości 5 tysięcy dolarów (niecałe 18,5 tysiąca złotych).

Występujący w sieci pod nickiem Gosu33, Deen trenuje z zespołem Team 33 od dwóch lat. Organizacja uznała, że końcówka 2020 roku jest odpowiednim momentem, by podpisać zawodowy kontrakt, czyniąc z Josepha jednego z najmłodszych e-sportowców.

Moje marzenia się spełniły. Wiele zespołów nie brało mnie na poważnie z uwagi na mój wiek. Team 33 zauważyli mnie podczas gier w Fortnite’a i pozwoliło trenować z nimi. Jestem wyjątkowo szczęśliwy, że zostałem oficjalnym członkiem drużyny.

W taki sposób skomentował informację ośmiolatek. Z ruchu wydaje się być zadowolony także jeden z założycieli Team 33 - Tyler Gallagher.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani z dołączeniem Josepha do naszego zespołu. Od kilku lat w tajemnicy szukamy talentów, a zatrudnienie Josepha jest tego efektem. Kilka lat temu zaczęliśmy jego trening, wiedząc, że młode osoby są przyszłością e-sportu. Jego niesamowity talent i praca, jaką wykonywał, trenując codziennie z nami opłaciły się, wynikiem jest dzisiejsza wiadomość.

Obserwujemy więc początek szerszego trendu znanego chociażby z piłki nożnej, gdzie rosnąca konkurencja wśród starszych zawodników pcha kluby do poszukiwania i kupowania coraz młodszych graczy. Ruch Team 33 może wyglądać na kontrowersyjny, ale prawdopodobnie takie zachowania staną się normą w ciągu najbliższych kilku lat.

  1. Oficjalna strona Team 33 Studios