Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 kwietnia 2020, 12:43

autor: Entelarmer

Hyper Game Jam - wkrótce start konkursu dla twórców gier

Organizatorzy Game Industry Conference ujawnili szczegóły polskiego Hyper Game Jam. Konkurs wystartuje w przyszłym miesiącu, stawiając przed uczestnikami zadanie stworzenia własnej koncepcji gry mobilnej.

Hyper Game Jam - wkrótce start konkursu dla twórców gier - ilustracja #1
Hyper Game Jam rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Koronawirus zdecydowanie nie sprzyja organizowaniu imprez branżowych. Dość wspomnieć wszystkie odwołane lub przełożone targi pokroju GDC czy E3. Rzecz jasna, zawsze pozostaje możliwość przygotowania wydarzenia sieciowego. Tak uczynili organizatorzy nadchodzących zawodów Hyper Game Jam, których uczestnicy spróbują stworzyć koncept własnej gry mobilnej. Tytuły mają reprezentować kategorię hyper-casual, a więc będą to produkcje o bardzo prostych zasadach. Rzecz jasna, prace mają przebiegać zdalnie, a całość będzie nadawana na żywo w serwisie Twitch. W trakcie konkursu będą też nadawane godzinne transmisje studiów Voodoo Games oraz Orbital Knight.

Zapisy do Hyper Game Jam są całkowicie bezpłatne, a organizatorzy nie przewidzieli limitu liczby członków pojedynczego zespołu. W chwili pisania tego tekstu rejestracja wciąż była zamknięta, ale powinno się to zmienić wkrótce. Zawody odbędą się w dniach od 4 do 7 maja, a od 8 maja przesłane projekty będą oceniane zarówno przez organizatorów, jak i publiczność. Ta będzie mogła zapoznać się z przesłanymi grami przez 48 godzin po zakończeniu prac. Dla zwycięzcy przewidziano gogle Oculus Quest oraz miesięczne konsultacje z profesjonalnymi deweloperami (m.in. z warszawskiego studia Orbital Knight). Ci podzielą się też opiniami na temat prac wszystkich uczestników. Więcej informacji na temat Hyper Game Jam – w tym regulamin zawodów – znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.