Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2017, 10:48

autor: AlexB

Hunt: Showdown trafi do Wczesnego Dostępu

Hunt: Showdown, czyli nadchodzący kooperacyjny FPS od studia Crytek, trafi do Wczesnego Dostępu. Jak zdradzili twórcy, tytuł pozostanie w nim co najmniej przez rok.

Czas na kolejne informacje na temat Hunt: Showdown, czyli sieciowej strzelaniny FPP od znanego między innymi z serii Crysis studia Crytek. Ostatnio w sieci pojawił się trwający ponad dwanaście minut materiał z gry. Jest to drugi zaprezentowany przez twórców fragment gameplayu, po demie przygotowanym na targi E3. Dziś mamy dla Was kolejne wieści. Serwis IGN opublikował dziennik deweloperski, w którym przedstawiciele studia Crytek informują, że Hunt: Showdown trafi do Wczesnego Dostępu Steam na PC. Oto jak decyzję o planowanym wypuszczeniu Hunt: Showdown we Wczesnym Dostępie tłumaczy Magnus Larbrant, reżyser kreatywny gry:

Myślę, że Wczesny Dostęp jest najlepszą rzeczą, jaka może się przydarzyć naszej grze. Chodzi przede wszystkim o zaangażowanie graczy. Jestem całkowicie otwarty na pomysły, podobnie jak projektanci. Choć oczywiście musicie też pamiętać, że niczego nie możemy obiecać. Po prostu powiedzcie, w którą stronę mamy zmierzać, a my postaramy się tam dotrzeć.

Według Larbranta, głównym zadaniem deweloperów ze studia Crytek jest stworzenie jak najpełniejszego doświadczenia płynącego z gry. Wczesny Dostęp ma w tym znacznie pomóc.

Cel – Wczesny Dostęp. - Hunt: Showdown trafi do Wczesnego Dostępu - wiadomość - 2017-10-13
Cel – Wczesny Dostęp.

Jak podali twórcy na oficjalnej karcie produktu na Steamie, Hunt: Showdown będzie znajdował się we Wczesnym Dostępie minimum przez rok. Przez pierwsze kilka miesięcy deweloperzy zamierzają zbierać dane z każdej sesji i wsłuchiwać się w uwagi graczy, by móc odpowiednio nakreślić drogę dalszego rozwoju. A co potem? Ponownie Larbrant:

Będziemy systematycznie dodawać więcej sprzętu, Łowców do wyboru, trybów gry, cech, opcji rzemiosła i rodzajów map przez okres trwania Early Access. Chcemy poświęcić jak najwięcej czasu, by Hunt było grą, do której sami chcielibyśmy wracać.

Nie wiadomo na razie dokładnie, kiedy Hunt: Showdown pojawi się w Early Access. Ma to ponoć nastąpić „wkrótce”. Nie określono również ceny. Zaznaczono jedynie, że będzie ona niższa od tej, którą przyjdzie nam zapłacić za pełną wersję produkcji. Opublikowano również trailer:

 

Proces produkcyjny gry Hunt: Showdown nie należał do najłatwiejszych. Tytuł pierwotnie został zapowiedziany przez studio Crytek w 2014 roku jako Hunt: Horrors of the Gilded Age. Niestety, przez ostatnie lata niemieccy deweloperzy mierzyli się z kłopotami finansowymi. Z tego powodu część ich oddziałów musiała zostać zamknięta. W wyniku zawirowań słuch o Hunt: Horrors of the Gilded Age zaginął.

Gra powróciła w maju tego roku, tym razem jako Hunt: Showdown – kooperacyjny FPS, w którym w realiach alternatywnego XIX wieku gracze walczą zarówno z kierowanymi przez SI potworami, jak i innymi łowcami kontrolowanymi przez ludzi. Sądząc po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli studia Crytek i planach na Wczesny Dostęp, jak na razie produkcja wydaje się iść w dobrym kierunku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hunt: Showdown

Hunt: Showdown