Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2017, 10:35

autor: AlexB

Hunt: Showdown - sieciowa strzelanina od studia Crytek wciąż w produkcji

Wszystko wskazuje na to, że gra Hunt, zapowiedziana w 2014 roku kooperacyjna strzelanina od studia Crytek, wciąż znajduje się w produkcji. Deweloperzy zaprezentowali krótki teaser tego tytułu. Projekt wyjściowy został jednak dość poważnie zmieniony.

Gra Hunt, nosząca wówczas podtytuł Horrors of the Gilded Age, została zapowiedziana w czerwcu 2014 roku. Za jej produkcję pierwotnie odpowiadało studio Crytek USA z siedzibą w Austin. Według pierwszych informacji miała to być strzelanina TPP oparta o model free-to-play, przeznaczona na PC, PlayStation 4 i Xbox One, rozgrywająca się w alternatywnym XIX wieku, w którym potwory istnieją i stanowią realne zagrożenie dla ludzi. Rozgrywka miała stawiać silny nacisk na kooperację maksymalnie czterech graczy, którzy przemierzaliby generowane proceduralnie poziomy i walczyli z przeciwnikami. Widać tu zatem dość wyraźną inspirację cyklem Left 4 Dead. Wszystko to rozbudziło zainteresowanie graczy i mediów branżowych.

Hunt: Horrors of the Gilded Age przeobraziło się w Hunt: Showdown. - Hunt: Showdown - sieciowa strzelanina od studia Crytek wciąż w produkcji - wiadomość - 2017-05-18
Hunt: Horrors of the Gilded Age przeobraziło się w Hunt: Showdown.

Niestety, zaledwie nieco ponad miesiąc od oficjalnej zapowiedzi świat obiegła wiadomość, że studio Crytek USA przechodzi poważne problemy, które w konsekwencji doprowadziły do redukcji liczby pracowników. Produkcję Hunt: Horrors of the Golden Age przeniesiono zatem z Austin do Frankfurtu. Od tamtej pory nie pojawiały się już następne informacje na temat gry. Z powodu kolejnych doniesień dotyczących kłopotów finansowych Cryteku oraz szeregu zwolnień ze studia, większość uznała, że projekt kooperacyjnej strzelaniny został już całkowicie porzucony. Jak się jednak okazało, nic bardziej mylnego. Kilka dni temu oficjalna strona tytułu przeszła mały lifting. Wczoraj natomiast deweloperzy opublikowali krótki teaser zapowiadający tytuł (do obejrzenia poniżej). Hunt zatem wciąż żyje, lecz parę rzeczy w projekcie zostało zmienionych.

Twórcy nie podzielili się na razie zbyt dużą ilością informacji. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest zmiana podtytułu gry. Od tej pory nazywa się ona Hunt: Showdown. Modyfikacja ta, jak i sam teaser, mogą sugerować, że nacisk z rozgrywki kooperacyjnej został przeniesiony na zmagania PvP. Jak dowiedział się również serwis Destructoid, perspektywa, z jakiej gracze będą obserwowali akcję, zmieniła się z TPP na FPP. Wszystko wskazuje również na to, że czasy pozostały niezmienione. Nadal będzie to XIX wiek, pytanie tylko, czy zgodnie z pierwotnym założeniem pojawią się w nim elementy nadprzyrodzone.

Ile z oryginalnego projektu zostanie w Hunt: Showdown? - Hunt: Showdown - sieciowa strzelanina od studia Crytek wciąż w produkcji - wiadomość - 2017-05-18
Ile z oryginalnego projektu zostanie w Hunt: Showdown?

To na razie wszystko, co wiemy na temat Hunt: Showdown. Na więcej informacji najprawdopodobniej przyjdzie nam czekać do nadchodzących wielkimi krokami targów E3.

Ostatnia aktualizacja: 2017-05-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hunt: Showdown

Hunt: Showdown