Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 19:25

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Horizon Zero Dawn – premiera dopiero w marcu 2017 roku, nowy trailer

Twórcy Horizon Zero Dawn, obiecującej gry akcji, która ukaże się wyłącznie na PlayStation 4, zapowiedzieli nową datę premiery gry. Wbrew wcześniejszym planom, produkcja trafi do sklepów dopiero na początku marca przyszłego roku. Deweloperzy opublikowali także nowy zwiastun produkcji oraz przedstawili zawartość jej edycji kolekcjonerskiej.

Na oficjalnym blogu PlayStation, Hermen Hulst, szef studia Guerrilla Games, ogłosił, że premiera Horizon Zero Dawn zostanie przesunięta o kilka miesięcy. Obiecująca gra akcji z elementami survivalowymi i craftingowymi została przedstawiona światu na ubiegłorocznych targach E3 i zgodnie z planami miała trafić do sprzedaży jesienią tego roku wyłącznie na PlayStation 4. Nowa data premiery została w Europie wyznaczona na pierwszego marca 2017 roku.

Osoby, które śledziły pojawiające się w ostatnim czasie informacje o Horizon Zero Dawn nie powinny być zdziwione decyzją dewelopera. Dwukrotnie donosiliśmy bowiem o plotkach mówiących o zmianie planów wydawniczych gry. Przedstawiciel Guerrilla Games nie dostarczył konkretnych powodów, które zmusiły twórców do zmiany daty premiery. W zamian za to otrzymaliśmy standardowe w tym wypadku ogólne wyjaśnienia, mówiące o chęci dopracowania produktu. Niewykluczone, że jednym z powodów stojących za przesunięciem debiutu jest premiera wciąż oficjalnie niezapowiedzianej nowej wersji PlayStation 4. Twórcy mogą wykorzystać dodatkowy czas na wprowadzenie poprawek graficznych do gry, które wykorzystają dodatkową moc drzemiącą w nadchodzącej konsoli.

Wraz z zapowiedzią twórców otrzymaliśmy także nowy zwiastun tytułu. Trzyminutowy film skupia się na postaci głównej bohaterki oraz fabule produkcji, o której do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt dużo. Przedstawiono również zawartość kolekcjonerskiej edycji gry. Poza dwudziestocentymetrową figurką Aloy, zawiera ona także steelbook, artbook oraz komplet pięciu DLC, w skład którego wchodzą dwa kostiumy i trzy zestawy przydatnych przedmiotów i broni.

Edycja kolekcjonerska gry

Horizon Zero Dawn to ambitna gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, którą przygotowało studio Guerrilla Games, najlepiej znane dzięki serii Killzone. Produkcja, przeznaczona wyłącznie na PlayStation 4, przenosi nas do odległej postapokaliptycznej przyszłości, w której Ziemię zamieszkują różnorodne biomechaniczne zwierzęta, a pozostali przy życiu ludzie prowadzą prosty łowiecko-zbieracki styl życia. W trakcie zabawy wcielimy się w młodą bohaterkę o imieniu Aloy, która jest myśliwym należącym do niewielkiego klanu koczowników. Elastyczny model rozgrywki pozwoli nam na stosowanie różnych strategii walki z mechanicznymi przeciwnikami, całość urozmaicą także elementy survivalowe i craftingowe. Gracze będą mogli również swobodnie wybierać zadania do wykonania oraz misje fabularne, które rozrzucone zostały po dużej sandboksowej mapie.

  1. Zapowiedź gry Horizon: Zero Dawn – RPG, sandbox czy survival?
  2. Oficjalna strona gry Horizon Zero Dawn