Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 18:15

autor: Ender

Yooka-Laylee – nowy zwiastun, premiera przesunięta na 2017 rok

Deweloperzy kolorowej trójwymiarowej platformówki Yooka-Laylee zapowiedzieli, że premiera tytułu została przesunięta na początek przyszłego roku. Powodem tej decyzji jest chęć dalszego dopracowania poszczególnych elementów rozgrywki. Tytuł otrzymał także nowy zwiastun przygotowany z myślą o targach E3.

Yooka-Laylee to kolorowa, klasyczna trójwymiarowa platformówka, która przygotowywana jest przez debiutujące studio Playtonic Games. Zespół składa się z doświadczonych i byłych pracowników brytyjskiego studia Rare, odpowiadającego z popularne serie, takie jak Banjo-Kazooie, Killer Instinct czy Donkey Kong Country. Produkcja powstaje dzięki funduszom zebranym podczas ubiegłorocznej zbiórki w serwisie Kickstarter, która zagwarantowała twórcom pokaźnej wielkości budżet wynoszący ponad 2 miliony funtów. Według pierwotnych planów, Yooka-Laylee miało ukazać się w październiku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Wii U oraz komputerach PC. Deweloperzy ogłosili jednak, że data debiutu tytułu została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Informacja ta znalazła się w oficjalnym oświadczeniu Playtonic Games. Twórcy potwierdzili w nim, że główną przyczyną tej decyzji jest chęć dalszego dopracowania rozgrywki. Według Gavina Price'a, dyrektora kreatywnego Playtonic, firma wykonała ten krok po konsultacjach z fanami i testerami, którzy przekonali ją, by dodatkowe miesiące pracy przeznaczyć na dalsze dopracowanie poszczególnych elementów zabawy. Zaznaczył przy tym, że producent mimo wszystko był cały czas gotowy na to, by dotrzymać pierwotnej daty premiery. Aby podkreślić ten fakt, autorzy opublikowali nowy trailer gry, a także zapowiedzieli, że dzięki jej wydawcy, firmie Team17, będzie ona prezentowana na nadchodzących targach E3. Co więcej, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, grywalne demo Yooka-Laylee zostanie udostępnione w lipcu. Trafi ono do osób, które wsparły zbiórkę na Kickstarterze.

Twórcy Yooka-Laylee planują wskrzesić zapomniany gatunek klasycznych trójwymiarowych platformówek - Yooka-Laylee – nowy zwiastun, premiera przesunięta na 2017 rok - wiadomość - 2016-06-06
Twórcy Yooka-Laylee planują wskrzesić zapomniany gatunek klasycznych trójwymiarowych platformówek
  1. Oficjalna strona gry Yooka-Layleei studia Platonic Games