Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2022, 10:47

autor: Adrian Werner

Premiera Horizon Forbidden West. Porównanie graficzne pokazuje piękno gry na PS5

Na rynku zadebiutowała gra Horizon Forbidden West. Z kolei do sieci trafił filmik, pokazujący różnice w grafice na PlayStation 4, PS4 Pro oraz PlayStation 5.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Horizon Forbidden West, czyli następnej superprodukcji studia Guerrilla Games i firmy Sony, będącej kontynuacją przebojowego Horizon: Zero Dawn z 2017 roku. Gra ukazała się wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Porównanie graficzne wersji na PS4, PS4 Pro i PS5

Ekipa Digital Foundry przygotowała ciekawy materiał wideo, oferujący porównanie graficzne Horizon Forbidden West na konsolach PlayStation 4, PlayStation 4 Pro oraz PlayStation 5.

Przed premierą większość udostępnianych materiałów z gry pochodziło z wydania na PS5, ale na szczęście posiadacze sprzętu starszej generacji nie muszą się obawiać, że ich wersja okaże się rozczarowaniem.

Horizon Forbidden West prezentuje się wyraźnie lepiej na najnowszej konsoli firmy Sony, oferując płynniejszą rozgrywkę oraz znacznie więcej detali. Jednak nawet na PS4 gra wygląda imponująco, działając w 1080p i 30 klatkach na sekundę. Osiągnięcie takich wartości było jednak możliwe dzięki wykorzystaniu systemu dynamicznej rozdzielczości, który obniża „rozdziałkę” w momentach, w których sprzęt przestaje wyrabiać.

W Horizon Forbidden West zagrać mogą wyłącznie posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5. Upgrade z PS4 na wydanie PS5 jest przypadku tej gry darmowy.

  1. Recenzja gry Horizon Forbidden West – Sony ma asa na Game Passa