Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2009, 11:59

Homefront doczeka się kontynuacji

Pierwszoosobowa strzelanina Homefront (PC, X360, PS3), zapowiedziana w maju bieżącego roku przez firmy THQ i KAOS Studios (Frontlines: Fuel of War), umożliwi nam wcielenie się w członka amerykańskiego ruchu oporu walczącego o wyzwolenie Stanów Zjednoczonych spod koreańskiej okupacji. Z najnowszych informacji opublikowanych na łamach serwisu GameSpot wynika, że finał tej ciekawej historii poznamy dopiero w Homefront 2.

Pierwszoosobowa strzelanina Homefront (PC, X360, PS3), zapowiedziana w maju bieżącego roku przez firmy THQ i KAOS Studios (Frontlines: Fuel of War), umożliwi nam wcielenie się w członka amerykańskiego ruchu oporu walczącego o wyzwolenie Stanów Zjednoczonych spod koreańskiej okupacji. Z najnowszych informacji opublikowanych na łamach serwisu GameSpot wynika, że finał tej ciekawej historii, której współautorem jest scenarzysta John Milius (Czas Apokalipsy, Stan Zagrożenia, Siła Magnum), poznamy dopiero w Homefront 2.

Homefront doczeka się kontynuacji - ilustracja #1

Powyższą wiadomość przekazał podczas konferencji FBR Capital Markets 2009 Danny Bilson z koncernu THQ, który oznajmił, że twórcy Homefront przyjęli ciekawą konwencję prezentacji fabuły. Mianowicie, całość utrzymana zostanie w stylu seriali telewizyjnych – historia ma być podzielona na odcinki, których główną cechą będą zaskakujące zwroty akcji. Co ciekawe, to co w pierwszym Homefront pokaże tryb dla pojedynczego gracza będzie tylko fragmentem całości. Resztę poznamy za sprawą wszelakich zabiegów i działań marketingowych, a także dodatków DLC do samej gry. Natomiast finałem całej opowieści ma być wspomniana przez Bilsona druga część serii.

Dowiedzieliśmy się również, że dodatki DLC rozbudują nie tylko opcję dla pojedynczego gracza, ale również tryb rozgrywki wieloosobowej. Bilson jest przekonany, że KAOS Studios zaprojektuje dla Homefront najbardziej dopracowane sieciowe pole bitwy. Zaznaczył jednocześnie, że poprzednie dzieło studia – Frontlines: Fuel of War – było niedokończonym eksperymentem, a twórcy nie popełnią już dawnych błędów. Mając na uwadze fakt, że moduł sieciowy Frontlines nie był przecież najgorszy, możemy już teraz założyć, że pod tym kątem Homefront powinien spełnić oczekiwania graczy.

Homefront zostanie wydane w przyszłym roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Fabuła nowej gry KAOS Studios osadzona zostanie w 2027 roku. Gra ma być bardzo filmowa. Sporo czasu spędzimy w niej zasiadając za sterami różnego rodzaju środków transportu.