Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2018, 10:30

autor: AlexB

Hitman 2 - oficjalna premiera

Dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One oficjalnie debiutuje Hitman 2, czyli kolejna odsłona przygód Agenta 47 od duńskiego studia IO Interactive. Na wszystkich platformach tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Choć najwięksi fani pewnego łysego, płatnego zabójcy o kryptonimie 47, którzy zdecydowali się na zakup Złotej Edycji, mogą się cieszyć jego najnowszymi przygodami od piątku, dopiero dziś oficjalnie na rynku debiutuje Hitman 2. Kolejna odsłona kultowego cyklu skradanek od duńskiego studia IO Interactive jest przeznaczona na PC (na platformie Steam zostanie odblokowana około godziny 19:00 czasu polskiego), PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tytuł posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, jest on dostępny od razu w całości.

Niektórzy bogacze powinni pomyśleć, czy aby nie pozbyć się ze swojej ochrony wszystkich łysych. Tak na wszelki wypadek. - Hitman 2 - oficjalna premiera - wiadomość - 2018-11-13
Niektórzy bogacze powinni pomyśleć, czy aby nie pozbyć się ze swojej ochrony wszystkich łysych. Tak na wszelki wypadek.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji do zapoznania się z ostatnią odsłoną słynnej serii, lub zamierzacie ją sobie odświeżyć, Hitman 2 może być do tego doskonałą okazją. Wszystko za sprawą DLC Spuścizna, w którym znalazła się cała odświeżona zawartość produkcji z 2016 roku. Pakiet jest płatny, lecz posiadacze poprzedniej części otrzymają go zupełnie za darmo. Więcej na temat rozszerzenia przeczytacie tutaj i tutaj.

Eliminacja celu przy świadkach to raczej nie jest dobry pomysł. - Hitman 2 - oficjalna premiera - wiadomość - 2018-11-13
Eliminacja celu przy świadkach to raczej nie jest dobry pomysł.

Hitman 2 jest pierwszą grą IO Interactive po zmianie wydawcy. W maju ubiegłego roku Square Enix zdecydowało się na sprzedaż studia. To wykupiło się samo, wraz z prawami do słynnego Agenta 47. Dystrybucją ich gier zajmuje się obecnie Warner Bros. Interactive Entertainment. Czy całe to zamieszanie negatywnie wpłynęło na jakość samej produkcji? Na szczęście nie. W serwisie Metacritic średnia ocena tytułu wynosi 82/100 (na podstawie 35 ocen, wersja na PlayStation 4). Krytycy zwracają uwagę, że Hitman 2 to po prostu więcej tego samego. Choć w tytule znalazły się pewne nowości, jak na przykład wieloosobowy tryb Ghost, w którym staramy się wyeliminować cele szybciej niż przeciwnik, na próżno w nim szukać wielkiej rewolucji. Czy to wielka wada? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to pytanie sam.

Na koniec zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Hitmana 2. Przypominamy, że na PC tytuł korzysta z zabezpieczenia antypirackiego Denuvo.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7;
 2. Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940;
 3. Pamięć RAM: 8 GB;
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870;
 5. DirectX: Wersja 11;
 6. Miejsce na twardym dysku: 60 GB.

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1 lub 10;
 2. Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz;
 3. Pamięć RAM: 8 GB;
 4. Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290;
 5. Miejsce na twardym dysku: 60 GB.
 1. Oficjalna strona gry Hitman
 2. Hitman 2 – kompendium wiedzy