Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 12:49

Hideo Kojima opowiada o swoich planach; gra AAA, anime i mniejsze projekty

Hideo Kojima ma w planach kolejne projekty. Oprócz prac nad grą AAA skupi się na mniejszych, eksperymentalnych projektach oraz własnym anime.

Hideo Kojima to bardzo aktywny twórca, który stale chwyta się nowych projektów. Czasami mają one związek z branżą elektronicznej rozrywki, a innym razem wykraczają zdecydowanie poza jej ramy. Teraz dowiedzieliśmy się więcej na temat gier, jakimi chciałby zająć się japoński deweloper. Okazuje się, że niektóre produkcje będą znacznie różnić się od najpopularniejszych tytułów autorstwa Kojimy.

Twórca podzielił się tymi informacjami w wywiadzie dla japońskiego radia NHK. Źródło to oczywiście nie jest zbyt przystępne dla zachodnich odbiorców. Na szczęście użytkownikowi Twittera o nicku Genki_JPN udało się przetłumaczyć treść rozmowy. Wynika z niej, że studio Kojimy pracuje aktualnie nad grą z segmentu AAA, która ma przyciągnąć uwagę każdego gracza. Najprawdopodobniej mowa o tytule pokroju Death Stranding.

Hideo Kojima opowiada o swoich planach; gra AAA, anime i mniejsze projekty - ilustracja #1
Źródło: Twitter

To nie jedyne projekty, nad jakimi pracuje studio Kojima Productions. W planach jest bowiem także wyprodukowanie kilku mniejszych gier, które nie byłyby tytułami z otwartym światem, ani wysokobudżetowymi shooterami. Prawdopodobnie chodzi tu o bardziej eksperymentalne pozycje.

Ponadto studio Kojimy ma także pracować nad własnym anime. Odpowiadać za nie będzie nowy oddział firmy, który otworzono w listopadzie ubiegłego roku. Niestety japoński twórca nie podzielił się żadnymi dodatkowymi informacjami na jego temat. Wiemy jedynie, że być może będzie to film pełnometrażowy.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie Hideo Kojima nie będzie mógł narzekać na brak zajęć. Lista projektów, w jakie się zaangażował, wydaje się całkiem długa. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem dowiemy się na ich temat nieco więcej.