Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 listopada 2021, 16:49

autor: mokosh

Kojima wchodzi w filmy i muzykę - jego studio z nowym oddziałem

Hideo Kojima oficjalnie poszerza swój zakres działań o kolejne branże. Nowy dział Kojima Productions ma zajmować się pracą nad muzyką, filmami oraz innymi aspektami kultury, które sięgają dalej niż produkcja gier.

W SKRÓCIE:
  1. Hideo Kojima otwiera nowy dział swojego studia Kojima Productions w Los Angeles.
  2. Jego głównym zadaniem będzie rozszerzenie działalności firmy z produkcji gier na inne działy popkultury.

Hideo Kojima to znany producent gier, spod którego skrzydeł wyszła m.in. seria Metal Gear czy Death Stranding. Od teraz będzie on także angażował się w inne działy kultury, takie jak muzyka, filmy czy telewizja. Na oficjalnym koncie na Twitterze studia Kojima Productions pojawiła się bowiem informacja, według której w Los Angeles firma otworzyła nowy oddział, mający specjalizować się właśnie we wcześniej wymienionych mediach.

Kojima wchodzi w filmy i muzykę - jego studio z nowym oddziałem - ilustracja #1
Informacja dotycząca otwarcia nowego oddziału studia, źródło: https://twitter.com/KojiPro2015_EN/status/1462769182328729612

W nowej jednostce Kojima Productions dowodzić ma Riley Russel. Jest to człowiek, który przez blisko 28 lat pracował w Sony Interactive Entertainment, zajmując w firmie wiele stanowisk, w tym wiceprezesa ds. biznesu. Poniżej jego wypowiedź na temat nowego studia, której udzielił serwisowi GamesIndustry.Biz:

Zadaniem nowego oddziału będzie współpraca z kreatywnymi i uzdolnionymi profesjonalistami z branży telewizyjnej, muzycznej, filmowej, jak i z dobrze znanym przemysłem gier. […]

Celem tego zespołu jest zwiększenie zasięgu i świadomości istnienia gier, nad którymi pracuje obecnie Kojima Productions, oraz uczynienie ich jeszcze większą częścią popkultury. Chociaż jesteśmy organizacją globalną, nowy dział rozwoju biznesu będzie miał swoją siedzibę w Los Angeles, w Kalifornii. Jesteśmy naprawdę podekscytowani i cieszymy się na myśl o współpracy z najlepszymi talentami z branży rozrywkowej.

Poza Russelem o nowej jednostce wypowiedziała się także menadżer ds. rozwoju biznesu w Kojima Productions, Yoshiko Fukuda.

Szukanie nowych sposobów na zapewnienie rozrywki, zaangażowanie i zaoferowanie wartości naszym fanom jest niezbędne w dynamicznym, szybko zmieniającym się świecie opowieści. Nowy dział wprowadzi studio na jeszcze więcej obszarów, które zaprezentują nasze kreatywne narracje wykraczające poza gry wideo i otworzą fanom sposoby na komunikację i zanurzenie się w tych obszarach.

Czego zatem możemy oczekiwać od studia po takim kroku? Czy będzie to serial, zespół muzyczny, adaptacja filmowa którejś z gier – tego zapewne dowiemy się w niedalekiej przyszłości, kiedy dział ogłosi pracę nad pierwszym projektem.

Może Cię zainteresować:

  1. Hideo Kojima – wszystko, co chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Piąte: nie zabijaj
  4. Oficjalna strona Kojima Productions