Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2021, 16:12

autor: Ania Orzech

Hideo Kojima zachwycony serialem Arcane Netflixa

Znany japoński projektant i reżyser gier wideo Hideo Kojima wyraził swój zachwyt związany z nowym serialem animowanym Arcane.

Arcane to najnowsza produkcja powstała przy współpracy Netflixa i Riot Games. Została ona oparta na jednej z najpopularniejszych na świecie gier MOBA – League of Legends. Serial miał swoją premierę w listopadzie tego roku i już został okrzyknięty najwyżej ocenianą oryginalną serią Netflixa, pokonując nawet Squid Game. Animacja zjednała sobie krytyków filmowych, entuzjastów gier wideo, jak i fanów netflixowych produkcji.

Hideo Kojima, znany między innymi jako twórca Death Stranding, w ostatnim czasie ujawnił na Twitterze, że został zaproszony na podgląd serialu przed jego oficjalną premierą, ale niestety nie mógł w tamtym czasie wziąć udziału w tym wydarzeniu.

Po obejrzeniu Arcane na Netflixie Kojima skomplementował serial, uznając go za „cyfrowe osiągnięcie między realizmem a sztuką”, podążające śladami innych wysoko ocenianych animacji, takich jak Spider-Man: Into the Spider Verse czy Love Death + Robots. Posunął się nawet do stwierdzenia, że serial animowany od Netflixa i Riot Games to „przyszłość animacji i grafiki komputerowej”.

Zobacz wypowiedź Hideo Kojimy poniżej:

Bez wątpienia otrzymanie takich pochwał od samego Hideo Kojimy to wielkie wyróżnienie. W związku z ogromnym sukcesem produkcji twórcy już zapowiedzieli powstanie kolejnego sezonu. Serial można obejrzeć na Netflixie.