Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2021, 08:54

autor: mokosh

Serial Arcane; powstaje 2. sezon animacji opartej na League of Legends

Na oficjalnym koncie serialu Arcane na Twitterze pojawiła się informacja, według której drugi sezon animacji ma znajdować się już w produkcji. Nie znamy jednak więcej szczegółów.

W SKRÓCIE:
  1. Riot Games poinformowało, że drugi sezon serialu Arcane jest już w produkcji.
  2. Nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat drugiej odsłony animacji, w tym także daty jej premiery.

Serial Arcane, który powstał w ramach współpracy Riot Games z Netflixem, otrzyma drugi sezon. Na oficjalnym koncie na Twitterze animacji pojawiła się informacja, według której kolejna odsłona produkcji znajduje się już w produkcji. Nie wiemy jednak, czy będzie ona kontynuacją historii przedstawionej w pierwszych trzech aktach ani kiedy możemy spodziewać się jej premiery.

Serial Arcane; powstaje 2. sezon animacji opartej na League of Legends - ilustracja #1
Wpis, który pojawił się na twitterowym koncie Arcane. Źródło: https://twitter.com/arcaneshow/status/1462214285300432897

Arcane wydawane było w cotygodniowych odstępach, a ostanie odcinki pojawiły się na Netflixie wczoraj. Produkcja skradła serca graczy pod praktycznie każdym względem, o czym pisaliśmy w recenzji. Widać to także po ocenach wystawianych animacji w innych serwisach. Dla przykładu na Rotten Tomatoes ma ona 100% pozytywnych opinii, a na Metacritic 9,4/10 punktów od użytkowników.

Poza tym sukces Arcane przełożył się także na rozgrywkę w LoL-u – postacie obecne w serialu zaliczyły spory skok popularności wśród graczy. Mimo tego nie samym Arcane i LoL-em żyją fani tego uniwersum, ponieważ Riot Games wyraźnie inwestuje w rozwój wykreowanego przez siebie świata. Kilka dni temu na Steamie premierę miało turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story, w tym samym czasie zadebiutowało również Hextech Mayhem, produkcja łącząca ze sobą mechanikę auto-runnera oraz gry rytmicznej.

  1. Oficjalna strona Riot Games
  2. Strona serialu Arcane na Netflixie