Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2021, 12:48

autor: mokosh

LoL i Arcane; bohaterowie serialu zyskali na popularności w grze

Arcane to nie tylko niezwykła opowieść o bohaterach ze świata Runettery, ale także przyczyna rosnącej popularności niektórych czempionów. Gracze znacznie częściej wybierają postaci z serialu podczas rozgrywek na Summoners Rift.

W SKRÓCIE:
  1. Gracze League of Legends wyraźnie inspirują się serialem Arcane podczas wybierania bohaterów.
  2. Po premierze pierwszych odcinków produkcji znacznie wzrósł pick rate takich postaci, jak Jayce, Viktor, Caitlyn, Vi i Jinx.

W parze z sukcesem serialu Arcane idzie wzrost popularności wybranych bohaterów w League of Legends. Jak zauważył serwis NME analizując dane udostępniane przez LoLalytics, gracze wybierają czempionów występujących w animacji znacznie częściej niż dotąd. Warto zaznaczyć, że mowa tutaj o okresie od 6 listopada – kiedy to odbyła się światowa premiera serialu – do momentu pisania tej wiadomości.

Największy skok popularności zaliczyła Vi, której pick rate (częstotliwość wybierania) wzrósł z 8% do blisko 20%. Nie ma co się dziwić – w końcu jest ona pierwszoplanową postacią w Arcane. Jeśli zaś chodzi o jej siostrę, czyli Jinx, to tutaj także widać wzrost, jednak jest on ok. 7-proocentowy (Jinx była popularna już przed premierą serialu).

LoL i Arcane; bohaterowie serialu zyskali na popularności w grze - ilustracja #1
Od momentu premiery pierwszego odcinka Arcane widać znaczny wzrost popularności Vi, źródło: https://lolalytics.com

Na powodzenie nie mogą też narzekać drugoplanowe postacie. Spośród nich uwagę zwraca szczególnie Jayce, którego pick rate wzrósł z 3,7% do blisko 12% oraz Caitlyn, popularniejsza o 10% względem czasów sprzed premiery pierwszego odcinka Arcane.

LoL i Arcane; bohaterowie serialu zyskali na popularności w grze - ilustracja #2
Podobnie sytuacja ma się na wykresach dotyczących Caitlyn i Jayce’a, źródło: https://lolalytics.com

Warto tutaj przypomnieć, że Arcane jeszcze nie dobiegł końca – jego trzy finałowe odcinki obejrzymy już w tę sobotę na Netflixie. Poza tym Riot Games prężnie pracuje, aby dostarczyć graczom kolejne produkcje osadzone w świecie Runettery. Ostatnio na Steamie zadebiutowało turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story, a przedwczoraj premierę miał Hextech Mayhem – gra typu auto runner z elementami znanymi z produkcji rytmicznych. Fani stworzonego przez Riot uniwersum nie mogą narzekać na nudę.

  1. Oficjalna strona Riot Games
  2. Strona serialu Arcane na Netflixie