Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2021, 12:45

autor: AlexB

Microsoft Flight Simulator otrzyma dziś darmową aktualizację GOTY

Dziś najprawdopodobniej około godziny 17:00 czasu polskiego Microsoft Flight Simulator otrzyma aktualizację GOTY, która wprowadzi do symulatora szereg nowości. Będzie ona darmowa dla wszystkich posiadaczy gry. Premierę ma też płatne DLC Reno Air Races.

W SKRÓCIE
 1. Dziś Microsoft Flight Simulator otrzyma aktualizację do wersji GOTY.
 2. Będzie ona darmowa dla wszystkich posiadaczy tytułu.
 3. Patch wprowadzi między innymi pięć nowych samolotów i osiem ręcznie wymodelowanych lotnisk.

Studio Asobo może zaliczyć mijający rok do udanych. Stworzony przez nich Microsoft Flight Simulator wciąż cieszy się popularnością i został nawet nominowany do prestiżowych The Game Awards (ma szansę na zdobycie statuetki dla najlepszej gry symulacyjnej/strategicznej). Dziś kolejny ważny dzień dla tej produkcji. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią otrzyma ona bowiem aktualizację Game of The Year (w skrócie GOTY). Będzie ona zupełnie darmowa dla wszystkich posiadaczy dowolnego wydania tytułu na PC oraz Xboksie Series X/S i wyląduje na serwerach najprawdopodobniej w okolicach godziny 17:00 czasu polskiego.

Microsoft Flight Simulator otrzyma dziś darmową aktualizację GOTY - ilustracja #1
Dziś w Microsoft Flight Simulator pojawi się kilka nowości.

Co takiego znajdzie się w nadchodzącej aktualizacji GOTY do Microsoft Flight Simulator? Cała masa różnych atrakcji – wymieniamy je poniżej.

 1. Pięć nowych samolotów (VoloCity, Pilatus PC-6 Porter, CubCrafters NX Cub, Aviat Pitts Special S1S oraz Boeing F/A-18 Super Hornet, którego będzie można podziwiać w filmie Top Gun: Maverick).
 2. Osiem ręcznie wymodelowanych przez twórców lotnisk, które wcześniej były generowane automatycznie (Leipzig/Halle Airport, Allgäu Airport Memmingen i Kassel Airport w Niemczech; Lugano Airport, Zurich Airport i Luzern-Beromunster Airport w Szwajcarii; Patrick Space Force Base i Marine Corps Air Station Miramar w USA).
 3. Kolejne loty krajoznawcze w takich lokacjach, jak Helsinki, Fryburg Bryzgowijski, Mekka, Monument Valley, Singapur i Góra Cooka.
 4. Czternaście nowych samouczków, które wyjaśnią na przykład, jak poruszać się samolotem w trudnym terenie.
 5. Poprawione za pomocą fotogrametrii miasta Helsinki, Fryburg Bryzgowijski, Brighton, Derby, Eastbourne, Newcastle, Nottingham oraz Utrecht.
 6. Szereg usprawnień technicznych, o które prosiła społeczność – zaktualizowany system pogodowy, wczesne wsparcie dla DirectX 12 oraz system powtórek w trybie deweloperskim.

Co jeszcze istotne, dziś swój debiut będzie miało również płatne DLC z wyścigami lotniczymi Reno Air Races, które wprowadzi do Microsoft Flight Simulator nastawiony na wzajemną rywalizację tryb multiplayer. Więcej szczegółów znajdziecie w tej wiadomości.

Jak zatem widać, zdecydowanie będzie warto ponownie uruchomić Microsoft Flight Simulator po aktualizacji GOTY i sprawdzić, jak sprawują się w akcji wszystkie nowości. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji do sprawdzenia tej produkcji, to nic nie stoi na przeszkodzie, byście ją zakupili (na rynku dostępne są trzy edycje: Standardowa, Deluxe oraz Premium Deluxe), bądź też opłacili abonament Xbox Game Pass, w bibliotece którego dzieło studia Asobo wciąż się znajduje. Zanim jednak zdecydujecie się na te kroki, warto byście pamiętali, że tytuł zarówno na PC, jak i na Xboksie Series X/S posiada polską wersję językową.

 1. Oficjalna strona Microsoft Flight Simulator
 2. Recenzja gry Microsoft Flight Simulator – największy sandbox w historii
 3. Microsoft Flight Simulator – poradnik do gry