Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 sierpnia 2018, 10:01

autor: Czarny Wilk

Henry Cavill chciałby zagrać Geralta w Wiedźminie od Netfliksa

Aktor znany z roli Supermana w adaptacjach komiksów DC przyznał w wywiadzie, że jest wielkim fanem Wiedźmina i bardzo chciałby wcielić się w Geralta w serialu tworzonym przez Netfliksa.

Choć do premiery serialowej adaptacji Wiedźmina wciąż jeszcze daleka droga, projekt budzi bardzo duże zainteresowanie i każda związana z nim wypowiedź czy uchylony rąbek tajemnicy urastają do rangi dużej wiadomości. Tydzień temu co nieco o pracach nad projektem opowiedział szef Platige Image Tomasz Bagiński, wciąż nieznana jest jednak obsada produkcji, w tym odtwórca najważniejszej roli - Geralta z Rivii. Niespodziewanie jednym z potencjalnych kandydatów do wcielenia się w Białego Wilka stał się aktor grający Supermana, Henry Cavill.

Do roli Geralta typowano już wielu aktorów, ale akurat nazwisko Cavilla raczej się wśród fanów nie przewijało. - Henry Cavill chciałby zagrać Geralta w Wiedźminie od Netfliksa - wiadomość - 2018-08-07
Do roli Geralta typowano już wielu aktorów, ale akurat nazwisko Cavilla raczej się wśród fanów nie przewijało.

Cavill udzielił wywiadu serwisowi IGN, w trakcie którego zdradził swoją wielką fascynację uniwersum Wiedźmina. Przyznał, że aktualnie jest w trakcie ponownego przechodzenia trzeciej części gry, a oprócz tego uważa się za wielkiego fana książek Andrzeja Sapkowskiego. Zapytany, czy chciałby wcielić się w Geralta w serialu Netfliksa, aktor odpowiedział, że „absolutnie tak” i że „byłoby to niesamowite”.

Henry Cavill najbardziej znany jest z roli Supermana w filmach Człowiek ze stali, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości oraz Liga Sprawiedliwości. Kreacja ta nie cieszy się zbytnim uznaniem fanów, ale aktor ma w swoim dorobku również znacznie lepiej przyjęte występy, choćby w podbijającym aktualnie kina Mission: Impossible – Fallout.

Wciąż musimy czekać na oficjalne potwierdzenie, kto zagra Rzeźnika z Blaviken. - Henry Cavill chciałby zagrać Geralta w Wiedźminie od Netfliksa - wiadomość - 2018-08-07
Wciąż musimy czekać na oficjalne potwierdzenie, kto zagra Rzeźnika z Blaviken.

Zdjęcia do netfliksowego serialu Wiedźmin mają rozpocząć się na przełomie 2018 i 2019 roku i będą kręcone w całości w Europie, w tym w Polsce. Tytuł powstaje we współpracy z Andrzejem Sapkowskim i pierwszy sezon ma być bezpośrednio oparty na opowiadaniach „AS-a”. Wstępna data premiery produkcji ustalona została na 2020 rok.