Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2018, 17:49

Hellblade Senua's Sacrifice z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

Sprzedaż opracowanej przez studio Ninja Theory gry Hellblade: Senua's Sacrifice przekroczyła milion egzemplarzy. Na ten wynik składają się wersje na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Gra okazała się sporym sukcesem. - Hellblade Senua's Sacrifice z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-06-22
Gra okazała się sporym sukcesem.
HELLBLADE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ninja Theory
  2. Wydawca: Ninja Theory
  3. Gatunek: akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC/PS4: 8 sierpnia 2017 r.
  6. Data premiery na XONE: 11 kwietnia 2018 r.

Studio Ninja Theory pochwaliło się, że sprzedaż gry Hellblade: Senua's Sacrifice przekroczyła milion egzemplarzy. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała 8 sierpnia ubiegłego roku, w wersjach na PC i PlayStation 4. Natomiast w kwietniu tego roku tytuł trafił na Xboksa One.

Gra szybko okazała się sukcesem. Gwarantujący wyjście na zero pułap pół miliona egzemplarzy osiągnięto w ciągu trzech pierwszych miesięcy na rynku. Projekt poradził sobie znacznie lepiej niż zakładali autorzy, według prognoz których koszty miały się zwrócić dopiero po pół roku. Twórcy w całości ufundowali produkcję z własnych kieszeni, bez pomocy wydawcy czy crowdfundingu, więc porażka Hellblade: Senua's Sacrifice byłaby dla nich bardzo bolesna.

Inną niespodzianką dla twórców była popularność wersji PC. Wydanie komputerowe sprzedało się bowiem równie dobrze, co edycja na PlayStation 4. Przed premierą studio przewidywało, że wśród nabywców większość będą stanowili gracze konsolowi. W rezultacie początkowo pecetowe Hellblade: Senua's Sacrifice pozostawiało sporo do życzenia pod względem sterowania za pomocą myszki i klawiatury. Autorzy szybko naprawili jednak te problemy i obiecali, że w przyszłości ich nie powtórzą.

Gra została także ciepło przyjęta przez media branżowe. Wersja na PC może się pochwalić średnią ocen na poziomie 83% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10. Ponadto projekt otrzymał nagrody BAFTA w aż pięciu kategoriach.

Warto na koniec wspomnieć, że Hellblade: Senua's Sacrifice było ostatnią grą zespołu na PlayStation 4. Dwa tygodnie temu ogłoszono bowiem, że studio Ninja Theory zostało wykupione przez firmę Microsoft.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Hellblade: Senua's Sacrifice – piekielnie dobra opowieść