Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 14:00

autor: Meehow

Hearts of Iron IV debiutuje na rynku

Gra Hearts of Iron IV, czwarta odsłona popularnej serii strategii osadzonych w realiach II wojny światowej, zadebiutowała dzisiaj na rynku. W Polsce tytuł ukazał się w bogatszej edycji pudełkowej, D-Day Edition, która dostępna będzie do wyczerpania zapasów.

Hearts of Iron IV zadebiutowało na rynku. - Hearts of Iron IV debiutuje na rynku - wiadomość - 2016-06-06
Hearts of Iron IV zadebiutowało na rynku.

Hearts of Iron IV – długo oczekiwana, czwarta odsłona popularnej serii gier strategicznych czasu rzeczywistego, osadzonych w czasach międzywojnia i II wojny światowej – ma dzisiaj swoją premierę, zarówno polską, jak i globalną. Najnowsze dzieło studia Paradox Development Studio, twórców m.in. nie mniej rozchwytywanych cyklów Europa Universalis i Crusader Kings, ukazało się w Polsce nakładem firmy Cenega w bogatszej wersji pudełkowej: D-Day Edition. W skład owego pakietu wchodzi pięć kolekcjonerskich kart, płyta kompaktowa ze ścieżką dźwiękową, cztery dodatkowe pakiety jednostek (brytyjskie i amerykańskie czołgi oraz sławne pancerniki i krążowniki), jak również zestaw zawartości wzbogacającej rozgrywkę naszą Ojczyzną. W ostatnim przypadku mowa o unikalnych celach narodowych i drzewkach technologii oraz polskich jednostkach wojskowych. Wizualnie polskie wydanie prezentuje się następująco:

Hearts of Iron IV debiutuje na rynku - ilustracja #2

Hearts of Iron IV, jako się rzekło, zabiera nas do czasów dwudziestolecia międzywojennego i dalej II wojny światowej. Jako przywódca wybranego narodu, możemy poprowadzić Aliantów, Oś, Komintern czy nawet „niezrzeszone” kraje do zwycięstwa w najkrwawszym konflikcie w dziejach ludzkości. Jak przystało na grę typu tzw. grand strategy, zadaniem gracza jest zarządzanie każdym aspektem funkcjonowania państwa: od gospodarki, przez dyplomację, po działania militarne. Wszystkim tym dyrygujemy z poziomu interfejsu oraz mapy topograficznej, uwzględniającej takie czynniki, jak pory roku, pogoda i ukształtowanie terenu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawnym przywództwem i pomysłowymi posunięciami zmienić bieg historii i ostateczny wynik wojny z lat 1939-1945. Gra oferuje również tryb wieloosobowy dla maksymalnie 32 graczy.

Jeśli jesteście zainteresowani, jak wypada najnowszy produkt z serii po kilkuletniej przerwie, nasza recenzja ukaże się dzisiaj po godzinie 16:00.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron IV

Konfiguracja minimalna:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit) bądź nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9400 (2.66 GHz) lub AMD Athlon II X4 650 (3.20 GHz)
  • Karta grafiki: ATI Radeon HD 5850 bądź NVIDIA GeForce GTX470 (1 GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej

Konfiguracja zalecana:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit) bądź nowszy
  • Procesor: Intel Core i5 750 (2.66 GHz) lub AMD Phenom II X4 955 (3.20 GHz)
  • Karta grafiki: ATI Radeon HD 6950 bądź NVIDIA GeForce GTX570 (2 GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej

Hearts of Iron IV dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux/SteamOS oraz Mac OS.