Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 13:32

autor: Łukasz "Keczup" Wiśniewski

Final Fantasy XII trafi na PlayStation 4

Według oświadczenia koncernu Square Enix trwają prace nad przeniesieniem Final Fantasy XII na konsolę PlayStation 4. Zgodnie z zapowiedziami twórców produkcja ukaże się w 2017 roku i zaoferuje całkowicie przebudowaną oprawę audiowizualną, dopasowaną do możliwości najnowszego sprzętu.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Final Fantasy. Jeżeli marzyliście o zagraniu w zremasterowane Final Fantasy XII, to koncern Square Enix wychodzi wam naprzeciw. Przedstawiciele wydawcy potwierdzili przenosiny produkcji na konsolę PlayStation 4. Gra ukaże się pod tytułem Final Fantasy XII: The Zodiac Age w przyszłym roku. Podtytuł nawiązuje do usprawnionej wersji wydanej w Japonii niespełna rok po pierwotnej premierze na PlayStation 2. Warto dodać, że oświadczenie to potwierdza spekulacje, które pojawiły się na łamach naszego serwisu niemal rok temu.

Final Fantasy XII trafi na PlayStation 4 - ilustracja #1

Odświeżona wersja Final Fantasy XII ma przede wszystkim dopasować oprawę wizualną do wymagań najnowszego sprzętu, możemy więc spodziewać się podbicia jakości obrazu do rozdzielczości HD. Poprawione zostaną też filmy przerywnikowe. Ponadto przenosiny na nowy sprzęt mają skrócić czasy ładowania, a całość wzbogaci też opcja automatycznego zapisu stanu gry.

Zmiany nie ominą również oprawy dźwiękowej, która zyska wsparcie dla ośmiokanałowego systemu 7.1 surround. Dialogi zostaną nagrane ponownie, tym razem z użyciem dźwięku w technologii HD – dotyczyć to będzie zarówno angielskiej jak i japońskiej wersji językowej. Będziemy mieli możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej pomiędzy klasyczną i tą, która zostanie ponownie nagrana na potrzeby odświeżonej edycji.

Różnice w oprawie graficznej widoczne są na pierwszy rzut oka - Final Fantasy XII trafi na PlayStation 4 - wiadomość - 2016-06-06
Różnice w oprawie graficznej widoczne są na pierwszy rzut oka

Square Enix konsekwentnie daje swoim starszym produkcjom drugie życie. Przypomnę, że rok temu na targach E3 koncern potwierdził generalny remake Final Fantasy VII, przeznaczony najpierw na PS4, a później na pozostałe platformy. Pytanie, czy w zremasterowaną wersję Final Fantasy XII zagramy tylko na konsoli Sony?

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony gry oraz obejrzenia pierwszego zwiastuna odświeżonej produkcji.

Final Fantasy XII to kolejna odsłona najpopularniejszego cyklu gier koncernu Square Enix, wydana jesienią 2006 roku na konsolę PlayStation 2. Produkcja powraca do korzeni gatunku, oferując rozbudowany wątek fabularny, możliwość kierowania poczynaniami grupy bohaterów i tradycyjny dla serii system rozwoju postaci. W 2015 roku pojawiły się spekulacje dotyczące przeniesienia tytułu na konsole ósmej generacji, co ostatecznie potwierdził producent gry.